На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
На земній кулі зареєстровано більше 30 млн. торговельних марок (в Україні – понад 100 тис.) і це число зростає щороку майже на мільйон
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як патентувати розробки за кордоном?

2011-04-25
Питання:

Чи можна патентувати розробки закордоном, минаючи Укрпатент, зареєструвавши там фірму і подаючи заявки від імені власника фірми?Відповідь:

Якщо бачили мультфільм "Три мушкетери" (по-моєму, називається так), де персонажів грали собаки, то в ситуації з підвісками королеви псові, що грає Д`Артаньяна, бульдог, що охороняв підвіски, сказав приблизно наступне: "Я Вам пояснюю свої обов'язки, але не обмежую Ваших прав".

Так і в даному випадку, спочатку що вимагає закон про патентування:

1. Заявка на видачу патенту на винахід або корисну модель, створені в Україну, може бути подана в іноземну державу або в міжнародну організацію після закінчення трьох місяців з дня подачі відповідної заявки до центрального органу виконавчої влади з інтелектуальної власності, якщо в зазначений термін заявник не буде повідомлено про те, що в заявці містяться відомості, що становлять державну таємницю. Заявка на винахід або корисну модель може бути подана раніше зазначеного терміну, але після проведення на прохання заявника перевірки наявності в заявці відомостей, що становлять державну таємницю. Порядок проведення такої перевірки встановлюється підзаконними актами.

2. Патентування відповідно до Договору про патентну кооперацію винаходу або корисної моделі, створених в Україну, допускається без попереднього подання відповідної заявки до центрального органу виконавчої влади з інтелектуальної власності, якщо заявка відповідно до Договору про патентну кооперацію (міжнародна заявка) подана в центральний орган виконавчої влади з інтелектуальної власності як до відомства і Україна в ній зазначена в якості держави, в якій заявник має намір отримати патент.

Як бачите, закон покликаний захищати інтелектуальну власність, створену в Україну. Аналогічні норми в законодавстві інших країн.

Діючи ж за принципом "якщо не можна, але дуже хочеться, тоді можна", хто може заборонити Вам діяти за Вашим сценарієм? І головне, як? Діючі норми не передбачають кримінальної чи адміністративної відповідальності за такі дії. Якщо, звичайно, мова не йде про секретні розробки (оборонних, подвійного призначення тощо).

Так що при бажанні можна подавати заявки з будь-якої країни, не обов'язково навіть реєструючи для цього фірму, а як фізична особа. У США, наприклад, заявки подаються тільки від фіз.особи-заявника.

Правда, незрозуміла Ваша мета уникнути подачі заявки через Укрпатент.

За чинною системою РСТ набагато простіше подати заявку в Україну, зберігши пріоритет, і на її базі протягом 1 року (або до публікації) подати міжнародну заявку хоч на весь світ.

Подавати заявку Ви будете російською, міжнародний пошук проведе Роспатент або ЄПВ, це дозволить заощадити кошти. Далі у Вас буде попереду близько 2 років, точніше 30 міс. з дати конвенційного пріоритету, для переводу Вашої міжнародної заявки до національної фази і одержання патентів в країнах, що цікавлять Вас.

За цей час знайдете спонсорів/інвесторів/покупців патенту, не втрачаючи прав на нього, тобто подальша комерціалізація патенту буде залежати від Ваших зусиль.

Подача ж безпосередньо у країну, що цікавить Вас, може мати сенс, коли Вас цікавить патент тільки в цій країні, тоді й витрати будуть менше. І то навряд чи, тому що простіше і дешевше подати заявку в Україну, а потім вже в іншу країну, знову ж таки, зберігаючи пріоритет.

Який же резон морочитися з виїздом та реєстрацією фірми, що також недешево? Якщо тільки не зовсім на ПМП, тоді наміри зрозумілі. Визначайтеся, кожна людина часто перебуває в ситуації вибору.корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; світ
теги: корисна модель; реєстрація; заявка; США; терміни; мультфільм
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2011
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100