|
Питання:
Є два патенти на винаходи. У цих патентів відповідно є 2 і 3 патентовласника (які в той же самий час є авторами патентів). Між ними немає угоди про використання патентів і ніяк не врегульовані їх права розпоряджатися окремо патентами і отримувати прибуток і розподіляти його. До угоди шляхом переговорів прийти не вдається. Чим можна керуватися при подачі заяви до суду, щоб вимагати укладення угоди між патентовласниками? Питання стоїть серйозно, бо один з патентовласників видає необгрунтовано дозвіл різним фірмам користуватися патентами, без дозволу інших патентовласників. А укласти угоду відмовляється. Яка є норма закону, яка б стала основою для суду вимагати укладення і дотримання угоди між авторами та патентовласниками?
Відповідь:
За відсутності угоди між авторами-власниками патенту згідно законодавства України кожен із співавторів має право використовувати патент на свій розсуд. У відношенні розподілу доходів від використання патенту та розпорядженням винятковим правом: коли виключне право на патент належить кільком особам спільно, кожен з правовласників може використовувати такий результат на свій розсуд, якщо угодою між ними не передбачено інше. При цьому доходи від спільного використання патенту розподіляються між правовласниками порівну, якщо угодою не передбачено інше. Розпорядження виключним правом на результат інтелектуальної діяльності (у тому числі патент) здійснюється правовласниками спільно. Тобто, поступитися патентом або надати ліцензію на нього можливо тільки за спільною згодою патентовласників. При зверненні до суду в позовній заяві про спонукання до укладення угоди можна вказати як мотив порушення одним з патентовласників зазначених норм, а саме видачу дозволу (ліцензій) без згоди інших патентовласників. Також можна вказати на невиплату авторської винагороди іншим (відповідно 2 і 3 авторам) обох патентів і зажадати угоди про виплату авторської винагороди між співвласниками, що використовують патент, і авторами. При цьому не має значення, що інші автори є також патентовласниками, тому що в даному випадку вони повинні одержувати авторську винагороду від будь-якого використання патенту будь-яким з його співвласників. Розміри такої винагороди повинні визначатися судом і бути відображені в угоді між авторами і співвласником патенту.
корисний матеріал? Натисніть:
групи:
реєстрація прав; порушення прав
теги:
винахід; договір; ліцензія; винагорода
|
|
Захистіть ваші права, скориставшись нашими послугами:
Захистіть свій БРЕНД
подайте заяву на реєстрацію торгової марки
(товарного знаку, логотипу) в Україні, за кордоном, або по всьому світу.
Захистіть свою інтеллектуальну власність
будь яка інтеллектуальна власність може бути захищена:
комп’ютерна программа, веб-сайт, база даних, стаття, книга, пісня, музика, вірш, малюнок, інші твори науки, літератури та мистецтва.
Придбайте чи продайте
торгову марку (бренд, логотип, товарний знак), винахід, ідею, патент
(база та список зареєстрованих ТМ, що продаються їх власниками)
|
|
|
інші питання... |
|