На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У США «індустрія копірайту» створює 5% ВВП, а інтелектуальна власність є головною статтею експорту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Якщо не врегульовані права патентовласників

2011-04-02
Питання:

Є два патенти на винаходи. У цих патентів відповідно є 2 і 3 патентовласника (які в той же самий час є авторами патентів). Між ними немає угоди про використання патентів і ніяк не врегульовані їх права розпоряджатися окремо патентами і отримувати прибуток і розподіляти його. До угоди шляхом переговорів прийти не вдається.

Чим можна керуватися при подачі заяви до суду, щоб вимагати укладення угоди між патентовласниками?

Питання стоїть серйозно, бо один з патентовласників видає необгрунтовано дозвіл різним фірмам користуватися патентами, без дозволу інших патентовласників. А укласти угоду відмовляється. Яка є норма закону, яка б стала основою для суду вимагати укладення і дотримання угоди між авторами та патентовласниками?Відповідь:

За відсутності угоди між авторами-власниками патенту згідно законодавства України кожен із співавторів має право використовувати патент на свій розсуд. У відношенні розподілу доходів від використання патенту та розпорядженням винятковим правом: коли виключне право на патент належить кільком особам спільно, кожен з правовласників може використовувати такий результат на свій розсуд, якщо угодою між ними не передбачено інше. При цьому доходи від спільного використання патенту розподіляються між правовласниками порівну, якщо угодою не передбачено інше.

Розпорядження виключним правом на результат інтелектуальної діяльності (у тому числі патент) здійснюється правовласниками спільно. Тобто, поступитися патентом або надати ліцензію на нього можливо тільки за спільною згодою патентовласників.

При зверненні до суду в позовній заяві про спонукання до укладення угоди можна вказати як мотив порушення одним з патентовласників зазначених норм, а саме видачу дозволу (ліцензій) без згоди інших патентовласників.

Також можна вказати на невиплату авторської винагороди іншим (відповідно 2 і 3 авторам) обох патентів і зажадати угоди про виплату авторської винагороди між співвласниками, що використовують патент, і авторами. При цьому не має значення, що інші автори є також патентовласниками, тому що в даному випадку вони повинні одержувати авторську винагороду від будь-якого використання патенту будь-яким з його співвласників. Розміри такої винагороди повинні визначатися судом і бути відображені в угоді між авторами і співвласником патенту.корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; порушення прав
теги: винахід; договір; ліцензія; винагорода
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100