На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Прибутки від використання патентів у світі зросли від 3 млрд дол. у 1982 році до 120 млрд дол. у 2003 році
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як подати заявку на патентування?

2011-02-27
Питання:

Наша фірма знаходиться в Криму і тут же зареєстрована. Чи можна здійснити патентування нашого винаходу віддалено, наприклад, відправляючи всі необхідні документи поштою?

Також скажіть, чи може фірма, в штаті якої є інженери-патентознавці, які не є патентними повіреними, надавати нам патентно-ліцензійні послуги?



Відповідь:

Розглядом заявок на отримання патентів на винаходи, корисні моделі і промислові зразки займається уповноважений державний орган - Державний департамент інтелектуальної власності. Конкретно експертизу заявок здійснює Укрпатент, що входить в систему Держдепартаменту.

Патентування можна проводити дистанційно, відправляючи всі документи поштою на адресу Укрпатенту: вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601. Адміністративними регламентами також передбачена передача документів заявки по факсу, що дозволяє значно скоротити час і зберегти пріоритет. Але при цьому оригінали документів, переданих факсом, повинні бути представлені в Укрпатент протягом 1 місяця з дати надходження їх факсом, разом із супровідним листом, що ідентифікує документи, що надійшли раніше факсом.

Крім того, адміністративними регламентами передбачена також подача заявок в електронному вигляді з використанням електронно-цифрового підпису, однак такий спосіб подачі заявок поки знаходиться на стадії підготовки до його масового використання. Інформацію про це можна подивитися на офіційному сайті Держдепартаменту http://www.sdip.gov.ua/. У 2010 році Укрпатент успішно провів дослідну перевірку першої черги автоматизованої системи безпаперового діловодства експертизи винаходів - системи електронної подачі заявок на винаходи, в якій брав участь і Я. Ващук, серійна експлуатація планується розпочатися найближчим часом.

У відношенні надання патентно-ліцензійних послуг патентознавцями, які не є патентними повіреними, можна повідомити, що обов'язок вдаватися до послуг патентних повірених для ведення справ з Укрпатентом стосується тільки зарубіжних заявників.
Українські ж юридичні та фізичні особи мають право як самостійно вести справи з Укрпатентом, так і вдаватися до послуг фахівців, у тому числі юристів, патентознавців або патентних повірених. У той же час можна сказати, що атестований і контрольований Держдепартаментом патентний повірений, як правило, є більш надійним контрагентом при наданні професійних послуг.



корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; методика навчання
теги: винахід; корисна модель; заявка; експертиза; електронна пошта




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100