На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Кишеньковий персональний комп’ютер (КПК) – обов’язковий атрибут безперервного творчого процесу і незамінна річ для творчої людини
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Використання подібних товарних знаків

2010-11-22
Питання:

Наша компанія є правовласником товарного знака, що включає графічне зображення і буквосполучення, яке є елементом, що не охороняється. Це буквосполучення — назва програми для ЕОМ, розробленої нашою компанією. Чи може інша організація розробити подібну програму й дати їй таку ж назву, виконану трохи по-іншому (наприклад, у нас це два слова через дефіс, у неї — ті ж два слова, написані разом)? Ми ж не можемо посилатися на те, що подібний ТЗ зареєстрований, тому що використовується без охорони частина ТЗ. Як нам зареєструвати це буквосполучення, щоб забороняти використовувати його іншим особам?



Відповідь:

1. Чи може інша організація розробити подібну програму й дати їй таку ж назву, виконану трохи по іншому, з урахуванням того, що назва являє собою елемент, що не охороняється.

Якщо словесний елемент у знаку Вашої фірми складається з двох слів, написаних через дефіс (наприклад, "soft-line", а інша фірма почне використовувати його у вигляді "softline"), то при неохороняємості цього словесного елемента висунути претензії до використання самого словесного елемента не можна.

У той же час, це залежить від ступеня запозичення графічного виконання словесного елемента, тому що у Вашому знаку захищена саме графіка цього елемента. Якщо інша фірма буде використовувати цей словесний елемент навіть у злитому вигляді, але у тотожності або схожому до ступеня змішання виконанні, Ваша фірма вправі висунути претензії. Це обумовлено тим, що споживач буде вводитися в оману відносно власника знака, тому що при співпадінні графіки наявність дефіса не має істотного значення. Інше ж графічне виконання цього словосполучення третьою особою не дасть Вам можливості висунути претензії.

Те ж стосується випадку виконання цього словосполучення у Вашому знаку стандартним шрифтом, що також не перешкодить використовувати його іншими особами стандартним шрифтом або в будь-якому іншому виконанні.

2. Як зареєструвати це буквосполучення, щоб забороняти його використання іншим особам?

Вважаю, що саме захист і використання в характерному графічному виконанні навіть не охороняємого словесного елемента дозволить захистити його від незаконного використання. Ваша фірма буде виводити програмний продукт на ринок саме в такому виконанні позначення, вказуючи його на продукції, рекламі, упаковці і т.д. При цьому у споживача буде формуватися стійкий зв'язок між цим позначенням і Вашою фірмою, як це має місце, наприклад, щодо логотипу "1С" відомої фірми. При неохраняемості самого цього буквено-цифрового елемента виконання його в певній колірній гаммі і графічному виконанні не дозволяє плутати його з іншими позначеннями, а підробки під нього відразу видні. Якщо словесний елемент у Вашому знаку виконаний нестандартним шрифтом, тобто саме в певному графічному виконанні, Ви маєте право просувати і захищати його від незаконного використання.

Безсумнівно, кращим було б використання охоронюваного (наприклад, фантазійного словесного елемента), що захищає від його використання третіми особами навіть при спробах графічно змінити його. Так що якщо є можливість трохи доопрацювати словесний елемент, не міняючи принципово, а потім захистити його, це було б кращим виходом. При цьому ніщо не заважає власникові знака реєструвати змінене виконання знака.



корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; порушення прав; Недобросовісна конкуренція
теги: торговельна марка; реєстрація; порушення права; недобросовісна конкуренція




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100