На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У будь-якій цивілізованій країні права інтелектуальної власності повинні бути такими ж святими і непорушними, як і право приватної власності
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як реєструвати як товарні знаки скорочення назв компаній?

2011-01-24
Питання:

Зіштовхнувся із ще однієї ситуацією. Не могли б Ви допомогти розібратися в ній? Ви говорили про те, що реєстрації не підлягають комбінації букв без голосних, тобто будь-які скорочення довгих назв компаній.

Як у цьому випадку реєструвати ці скорочення, якщо передбачається їхнє окреме використання без розшифрування (наприклад: УкрБізнесКонсалтинг, УБК, UBC)? Реєструвати окремо назву й окремо кожне скорочення як графічний знак досить витратно.

Чи будуть окремі скорочення й саме найменування захищені, і чи можна їх використовувати окремо, якщо зареєструвати комбінований товарний знак, що включає всі елементи?



Відповідь:

У Вашого питання два аспекти: використання знака власником і його захист від незаконного використання іншими особами.

1. Для цілей використання знака власником. Скорочення УБК, UBC не можна зареєструвати при їхньому виконанні стандартним шрифтом, а можна тільки в графічному виконанні, тобто у вигляді логотипа (ЗУ "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг". Стаття 6. Підстави для відмови в наданні правової охорони — "не можуть одержати правову охорону також позначення, які звичайно не мають розрізняльної здатності та не набули такої внаслідок їх використання"). При цьому захищене буде не саме буквосполучення, а саме його графічне виконання. Це значить, що будь-яка особа має право використовувати таке буквосполучення в іншому графічнім виконанні, не порушуючи при цьому права власника зазначеного логотипа.

Зареєструвати ці буквосполучення можна в складі комбінованого товарного знаку, при цьому знак повинен використовуватися саме в тому виді, як він зареєстрований. Тобто, використовувати окремі елементи знака можливо, але при цьому не можна вважати їхнім використанням у якості товарного знаку. При цьому зазначені скорочення будуть включені в комбінований знак як неохоронювані елементи, про що у свідоцтві буде зроблена спеціальний дискламаційний запис (неохоронювані елементи).

2. Для цілей захисту від незаконного використання позначень іншими особами. Після реєстрації комбінованого знака не можна буде заборонити іншим особам використання цих скорочень в іншому виді, ніж вони представлені в комбінованому знаку. Якщо ж ці скорочення в комбінованому знаку виконано одним зі стандартних шрифтів, то порушенням не буде вважатися як їхнє використання таким же шрифтом, так і в іншому написанні. Проте, реєстрація комбінованого позначення, що включає як повне, так і скорочене (неохоронюване) буквосполучення може бути більш доцільно, оскільки в такий спосіб іншим особам забороняється використання як самого знака в цілому, так і його окремих елементів, у тому числі скорочень, що мають графічний характер. Тобто, з погляду економії коштів для наступного захисту прав така реєстрація більш прийнятна.



РЕЄСТРАЦІЯ НАЗВ КОМПАНІЙ
РОЗРІЗНЯЛЬНА ЗДАТНІСТЬ
ЗАХИСТ АБРЕВІАТУРИ

корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав
теги: торговельна марка; реєстрація




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100