На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
На земній кулі зареєстровано більше 30 млн. торговельних марок (в Україні – понад 100 тис.) і це число зростає щороку майже на мільйон
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як захистити програмний продукт від несанкціонованого копіювання?

2011-01-19
Питання:

Я написав програму "Віртуальна 3D тюнінг-примірювальна". У написанні програми було застосовано HTML програмування, також використовувалися технології Macromedia Flash і 3D Max. Даний продукт буде пропонуватися автосервісам, що продають тюнінгові деталі. Хотілося б захистити цей продукт від несанкціонованого копіювання.

Що робити, якщо таку ж програму з використанням цієї ж технології примірення напише хто-небудь інший, тому що зрозуміти суть програмної частини досить просто?

Як буде відбуватися розгляд у цьому випадку, які будуть компенсації? На що я можу розраховувати?Відповідь:

Написану Вами програму можна захистити шляхом реєстрації (депонування) її вихідного тексту в Управлінні авторського права Держдепартаменту. Програму (вихідний текст) можна представити для реєстрації як у повному обсязі, так і у вигляді фрагментів основних частин (наприклад, початку й кінця). Це доцільно при великому обсязі тексту. У заявці на реєстрацію програми потрібно буде вказати використані Вами програми інших власників (технології Macromedia Flash і 3D Max).

Реєстрація вихідного тексту у Вашому випадку, наскільки я розумію, є єдиним засобом захисту програми, тому що патент можна одержати тільки на технічне рішення, а не на програмний продукт у чистому виді. У той же час, якщо представити Вашу пропозицію у вигляді, наприклад, блок-схеми керуючих пристроїв, то в такому виді пропозиція буде розглядатися як технічне рішення й при наявності новизни може бути запатентована.

Захист від копіювання програми при її реєстрації буде здійснюватися шляхом порівняння текстів програм (авторської й піратської), для чого буде потрібно висновок фахівця. Компенсації можуть бути розраховані, наприклад, виходячи з обсягу випущеного контрафакту.

Для розуміння того, яким чином можна захистити програмний продукт у вигляді патенту, можна подивитися в пошукових базах Укрпатенту або Роспатенту (відповідно сайти www.base.ukrpatent.org/searchINV і www.fips.ru). Безсумнівно, патентний захист принципової ідеї розробки дозволить більш ефективно захищати її від копіювання, оскільки, на відміну від авторського права, буде захищатися не сам текст програми від копіювання, а основне технічне рішення.РЕЄСТРАЦІЯ КОМП’ЮТЕРНОЇ ПРОГРАМИ
ПАТЕНТУВАННЯ ПРОГРАМНОГО ПРОДУКТУ
ПОШУКОВА БАЗА УКРПАТЕНТУ

корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав
теги: реєстрація; заявка; сайт; піратство; компенсація
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100