На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Реєстрація емблеми фірми

2010-11-21
Питання:

На емблемі нашої фірми є зображення назви фірми, з використанням графіки і кольорового шрифту, причому англійською мовою. Чи можемо ми зареєструвати права на емблему як на товарний знак або промисловий зразок (патент)?



Відповідь:

У відношенні таких емблем можна здійснити як реєстрацію товарного знака, так і патенту на дизайн (промисловий зразок). Можлива і подвійна реєстрація.

Кожен із зазначених об'єктів охорони (товарний знак або промисловий зразок) має свої переваги і недоліки по відношенню до іншого. Реєстрація емблеми в якості товарного знака дозволяє забезпечити необмежений термін охорони, шляхом продовження на кожні наступні 10 років в останній рік закінчення поточного терміну. Патент ж на промисловий зразок має обмежений термін дії - 10+5 років з дати подачі заявки.

У той же час, товарний знак захищає одне цілком конкретне зображення і застосовувати можна саме таке зображення, або зі зміною його окремих елементів, що не впливає не його розрізняльну здатність.

У рамках же патенту на промисловий зразок можна захистити необмежену кількість варіантів виконання емблеми (по класу МКПЗ 11-05). Але відносно товарного знака для його захисту від незаконного використання можна вдатися до використання поняття «подібність до ступеня змішання», яке досить ефективно дозволяє захищатися від контрафакту навіть у випадку, коли знак не копіюється, а дещо змінюється порушником.

Патент ж розглядається в обсязі представлених у ньому фотографій зразка та сукупністю суттєвих ознак кожного варіанта, і для встановлення факту порушення патенту необхідно наявність в контрафактному виробі (емблемі) усіх ознак відповідного варіанта. Відобразити ж всі можливі варіанти виконання в одному патенті часто буває важко.

Час отримання охоронного документа по обох об'єктах приблизно однаковий - 1-1,5 року з дати подання заявки.

Витрати на реєстрацію для товарних знаків зміщені в бік мита і, а для патентів на промислові зразки в бік роботи зі складання заявки, в той час як мито для них невеликі: в залежності від класів МКТП знака і варіантів зразка починаються з $500. Так що вибирайте об'єкт охорони емблеми виходячи з поставлених завдань і планованого бюджету.



корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; Комерційні найменування; реєстрація прав
теги: торговельна марка; промисловий зразок; реєстрація; заявка; терміни; дизайн




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100