На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Про одержання патенту по національній процедурі й відповідно до договору РСТ

2011-01-02
Питання:

1. якщо ми реєструємо патенти й ліцензії, що діють на території України, на кіпрську фірму, то чи можемо ми почати їхню реєстрацію в міжнародній організації PCT, тобто з території України від імені кіпрської компанії? Чи це можливо тільки через патентні організації Кіпру?

2. чи можливо почати одночасну реєстрацію патентів в Україні й PCT? Це ж може скоротити час одержання міжнародних патентів.

3. що містить у собі процедура продажу об’єктів інтелектуальної власності? Тобто, це просто договір? Він десь реєструється? Що при цьому відбувається із самими Патентами? А технічна документація на обладнання якимсь чином у цьому бере участь, тобто десь про неї говориться, крім самого договору продажу на інтелектуальну власність?

4. чи зможемо ми до закінчення процедури одержання патентів в PCT переуступити це право кому-небудь іншому, тобто при можливому продажі всієї технології?



Відповідь:

1. Міжнародна заявка завжди подається через патентне відомство країни знаходження заявника. Тому подача заявки по системі РСТ із території України від імені кіпрської компанії не передбачена. Потрібно подавати через кіпрське відомство за допомогою кіпрських повірених.

2. Можлива подача відразу міжнародної заявки по системі РСТ, але з обов’язковою вказівкою України в якості країни патентування. При цьому час по суті не скоротиться, тому що й при подачі спочатку української заявки, а потім на її основі міжнародної (протягом 1 року після подачі української) пріоритет однаково буде встановлений по даті подачі української заявки. Тобто, як при подачі міжнародної заявки, наприклад, 01.01.2010, так і при подачі української заявки 01.01.2010, а потім на її базі міжнародної 01.12.2010, в обох випадках буде встановлений пріоритет 01.01.2010.

3. Договір відчуження виключних прав на патент підлягає обов’язковій реєстрації в патентному відомстві, без чого він нікчемний. Реєструючи й направляючи сторонам цей договір, патентне відомство публікує й направляє новому власникові спеціальний додаток, у якім зазначено на перехід до нього виключних прав на патент. При цьому патентна грамота фізично повинна бути передана від старого власника новому. Якщо це з якої-небудь причини не зроблене, новий власник має право запросити в патентнім відомстві дублікат патенту на своє ім’я, при цьому колишній документ (стара грамота) стає недійсним. Технічна документація відносно продукції по патенту також може бути передана новому власникові за зазначеним договором відчуження патенту. Усі домовленості про це повинні мати місце в тексті договору.

4. Можливо поступитися право на одержання патенту відносно поданої заявки до закінчення процедури їх одержання. Але якщо заявки вже перейшли з міжнародної в національну фазу (одержання патентів у конкретних країнах), те це потрібно робити через повірених країн патентування.



МІЖНАРОДНА ЗАЯВКА

ДОГОВІР РСТ

ДОГОВІР ВІДЧУЖЕННЯ ПРАВ НА ПАТЕНТ

ПРАВО НА ОДЕРЖАННЯ ПАТЕНТУ

корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; світ
теги: реєстрація; заявка; договір; ліцензія; Україна




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100