На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як захистити програмний продукт від несанкціонованого копіювання?

2012-11-23
Питання:

Я написав програму "Віртуальна 3D тюнінг-примірювальна".
У написанні програми було застосовано HTML програмування, також використовувалися технології Macromedia Flash і 3D Max. Даний продукт буде пропонуватися автосервісам, що продають тюнінгові деталі. Хотілося б захистити цей продукт від несанкціонованого копіювання. Що робити, якщо таку ж програму з використанням цієї ж технології приміряння напише хто-небудь інший, тому що зрозуміти суть програмної частини досить просто? Як буде відбуватися розгляд у цьому випадку, які будуть компенсації?

На що я можу розраховувати?Відповідь:

Написану Вами програму можна захистити шляхом реєстрації (депонування) її вихідного тексту в Управлінні авторського права Держдепартаменту.

Програму (вихідний текст) можна представити для реєстрації як у повному обсязі, так і у вигляді фрагментів основних частин (наприклад, початку й кінця). Це доцільно при великому обсязі тексту. У заявці на реєстрацію програми потрібно буде вказати використані Вами програми інших власників (технології Macromedia Flash і 3D Max). Реєстрація вихідного тексту у Вашому випадку, наскільки я розумію, є єдиним засобом захисту програми, тому що патент можна одержати тільки на технічне рішення, а не на програмний продукт у чистому виді. У той же час, якщо представити Ваша пропозиція у вигляді, наприклад, блок-схеми керуючих пристроїв, то в такому виді пропозиція буде розглядатися як технічне рішення й при наявності новизни може бути запатентоване. Захист від копіювання програми при її реєстрації буде здійснюватися шляхом порівняння текстів програм (авторської й піратської), для чого буде потрібно висновок фахівця. Компенсації можуть бути розраховані, наприклад, виходячи з обсягу випущеного контрафакту.

Для розуміння того, яким образом можна захистити програмний продукт у вигляді патенту, можна подивитися в пошукових базах Укрпатенту або Роспатенту (відповідно сайти www.base.ukrpatent.org/searchINV і www.fips.ru). Безсумнівно, патентний захист принципової ідеї розробки дозволить більш ефективно захищати її від копіювання, оскільки, на відміну від авторського права, буде захищатися не сам текст програми від копіювання, а основне технічне рішення.РЕЄСТРАЦІЯ КОМП’ЮТЕРНОЇ ПРОГРАМИ

ПАТЕНТУВАННЯ ПРОГРАМНОГО ПРОДУКТУ

ПОШУКОВА БАЗА УКРПАТЕНТУ

корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав
теги: комп’ютерна програма; реєстрація
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100