На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Сила інтелекту не в тому, щоб все знати, а в тому щоб знати, де в даний момент можна знайти необхідну інформацію
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як описати винахід, що патентується

2012-08-21
Питання:

Є прилад, нехай це буде масажер (тобто не шкідливий для здоров'я), буде заявлено, що він змінює колір шкіри. Будуть пояснення, чому вона повинна змінюватися. Але дослідів і підтвердження не буде. Чи можна такий прилад запатентувати?



Відповідь:

Одної заяви про можливість досягнення якогось ефекту (у Вашому випадку зміни кольору шкіри масажером) для патентування явно недостатньо.

Зміст і структура заявки на патент формалізовані і відображені в Правилах Укрпатенту.

За змістом опису потрібно після віднесення Вашої пропозиції до певної галузі техніки дати аналіз і критику можливих аналогів. У тій частині, яка буде поліпшуватися Вашою пропозицією.

Потім потрібно позначити вирішувану технічну задачу та її актуальність.

Далі потрібно розкрити сутність своєї пропозиції через конструктивне виконання вузлів/деталей пристрою і зв'язків між ними.

При цьому потрібно довести істотність цих зв'язків і необхідність кожного вузла/деталі для досягнення поставленого завдання.

Потім пристрій розкривається в роботі, після чого вказується технічний ефект, який досягається від його використання.

Опис завершується формулою, яка виражається у вигляді одного речення, що містить ознаки (конструктивні та/або технологічні), зазначені у взаємозв'язку, за принципом їх необхідності та достатності.

Тобто, необхідність кожного з цих ознак для досягнення розв'язуваної задачі, і достатності їх сукупності для цього, тобто відсутність у формулі несуттєвих ознак.

У відношенні необхідності проведення дослідів для підтвердження ефекту можна сказати, що якщо ефект буде обґрунтований заявником, то цього цілком достатньо.

Обґрунтування може бути науковим, технічним, практичним, за аналогією і т.д. Можуть бути наведені розрахунки, схеми, графіки, результати комп'ютерного аналізу, результати випробувань і т.п. Своїм обґрунтуванням Вам потрібно переконати експерта у вирішенні поставленого завдання пропонованими засобами.

На практиці експертиза спочатку посилає запит або повідомлення, а не відмовляє у видачі патенту, якщо навіть вважає, що пропозиція не розкрита в матеріалах заявки. Так що Вам потрібно буде переконати експертизу в своїй правоті, але при цьому не виходячи за обсяг первинних матеріалів, тобто не представляючи нових істотних матеріалів.

У Вашому випадку найбільш актуальним буде питання наявності технічного рішення в заявці, а не просто вказівки на можливий ефект від застосування будь-якого засобу. Саме на це і потрібно спрямувати зусилля.



корисний матеріал? Натисніть:




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100