Комп’ютерну програму можна захистити шляхом реєстрації (депонування) її вихідного тексту в Державній службі інтелектуальної власності України.
Програму (вихідний текст) можна представити для реєстрації як у повному обсязі, так і у вигляді фрагментів основних частин (основних, наприклад, початку й кінця, головне, щоб код давав однозначну уяву про конкретну програму). Це доцільно при великому обсязі тексту. У заявці на реєстрацію програми потрібно буде вказати використані Вами програми інших власників (технології Macromedia Flash і 3D Max). Реєстрація вихідного тексту у Вашому випадку, наскільки я розумію, є єдиним засобом захисту програми, тому що патент можна одержати тільки на технічне рішення, а не на програмний продукт у чистому виді.
У той же час, якщо представити Вашу пропозицію у вигляді, наприклад, блок-схеми керуючих пристроїв, то в такому виді пропозиція буде розглядатися як технічне рішення й при наявності новизни може бути запатентована. Захист від копіювання програми при її реєстрації в Держслужбі буде здійснюватися шляхом порівняння текстів програм (авторської й піратської), для чого буде потрібно висновок фахівця. Компенсації можуть бути розраховані, наприклад, виходячи з обсягу випущеного контрафакту.
Для розуміння того, яким чином можна захистити програмний продукт у вигляді патенту, можна подивитися як приклад уже запатентовані технічні рішення в пошукових базах Укр- або Роспатенту. Безсумнівно, патентний захист принципової ідеї розробки дозволить більш ефективно захищати її від копіювання, оскільки, на відміну від авторського права, буде захищатися не сам текст програми від копіювання, а основне технічне рішення.