На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У світі діє понад 5,8 млн. патентів і кожний день подається 2 тис. патентних заявок, в Україні зареєстровано 86 тис. патентів на винаходи
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Про укладання договору про передачу права власності на винахід

2006-12-08
Володимир Дмитришин

Питання:

Чи можливе укладання Договору про передачу права власності на корисну модель (про передачу виключних майнових прав) за відкладальною умовою, як засіб забезпечення виконання зобов’язання патентодержателя перед кредитором?

Чи буде прийнята Заява про публікацію та внесення до реєстру відомостей про передачу права власності на винахід (корисну модель) за таким договором?

Яка обставина чи факт буде вважатися відкладальною (наприклад — випадок невиконання) умовою і чи потрібні додаткові документи (крім Договору; наприклад — Кредитний договір) для прийняття Заяви?


Відповідь: Відповідно до статті 627 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 №435-IV (далі — ЦКУ) сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Частиною першою статті 1113 ЦКУ передбачено, що за договором про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності одна сторона (особа, що має виключні майнові права) передає другій стороні частково або у повному складі ці права відповідно до закону та на визначених договором умовах.

Факт передання виключних майнових прав інтелектуальної власності, які відповідно до цього Кодексу або іншого закону є чинними після їх державної реєстрації, підлягає державній реєстрації (стаття 1114 ЦКУ).

Відповідно до пункту 2.1 розділу 2 Інструкції про подання, розгляд, публікацію та внесення до реєстру відомостей про передачу права власності на винахід (корисну модель) та видачу ліцензії на використання винаходу (корисної моделі) (далі — Інструкція), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.07.2001 №521, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.07.2001 за №644/5835, для публікації в офіційному бюлетені «Промислова власність» (далі — бюлетень) та внесення до реєстру відомостей про передачу права власності на винахід (корисну модель) (далі — відомості) до Державного департаменту інтелектуальної власності (далі — Держдепартамент) подають такі документи:
— заяву про публікацію та внесення до реєстру відомостей в 1-му прим.;
— договір або нотаріально засвідчений витяг з договору у 3-х прим.;
— документ про сплату збору за внесення до реєстру відомостей;
— довіреність, оформлену з дотриманням вимог чинного законодавства, якщо документи від імені сторони договору подає представник у справах інтелектуальної власності (патентний повірений) або інша довірена особа.

Відповідно до пункту 3.2 розділу 3 Інструкції Держдепартамент:
— розглядає заяву та додані до неї документи на відповідність вимогам розділів 1, 2 цієї Інструкції;
— приймає рішення про публікацію та внесення відомостей до реєстру протягом двох місяців від дати надходження до Держдепартаменту заяви та правильно оформлених документів, що до неї додаються;
— готує відомості для публікації в бюлетені та уносить відомості до реєстру.

Відповідно до пункту 2.4 розділу 2 Інструкції відповідальність за достовірність інформації, наведеної в документах, що подаються до Держдепартаменту, несуть сторони договору.
Перевірка виконання сторонами умов договору до компетенції Держдепартаменту не відноситься.
Крім того повідомляємо, що згідно з частиною третьою статті 424 ЦКУ майнові права інтелектуальної власності можуть відповідно до закону бути вкладом до статутного капіталу юридичної особи, предметом договору застави та інших зобов’язань, а також використовуватися в інших цивільних відносинах.
Відповідно до статті 573 ЦКУ заставою може бути забезпечена вимога, яка може виникнути в майбутньому.
Договори застави майнових прав інтелектуальної власності у Держдепартаменті не реєструються.”

корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100