Валентин ЧЕБОТАРЬОВ
Питання: Я маю бажання легально тиражувати (із оригіналів або із матеріалів пунктів прокату) та реалізоаувати відео + ігрову + програмну + аудіопродукцію, але ніхто (до кого я звертався) з податківців + юристів + статистів податкової служби не може мені надати вичерпну або хоч якусь інформацію як саме, і взагалі, чи можна займатися зазначеною на початку листа справою на законних підставах.
Відповідь: Здійснювати тиражування аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних із матеріалів пунктів прокату неможливо оскільки за договором прокату наймодавець передає рухому річ у користування на певний строк для задоволення побутових невиробничих потреб (статті 787 та 788 Цивільного кодексу України).
Згідно з підпунктом 8 пункту 3 статті 15 Закону України від 23.12.1993 р. №3792 — ХІІ «Про авторське право та суміжні права» (далі — Закон №3792-ХІІ) автор (чи інша особа, яка має авторське право) має виключне право на дозвіл чи заборону використання твору способом розповсюдження творів шляхом першого продажу, відчуження іншим способом або шляхом здавання в майновий найм чи у прокат та шляхом іншої передачі до першого продажу примірників твору.
Відповідно до статті 32 Закону №3792 — ХІІ використання твору будь-якою особою допускається виключно на основі авторського договору, який необхідно укласти з автором (чи іншою особою, яка має авторське право).
Законне виробництво дисків — діяльність, пов’язана із застосуванням технологічного процесу по переробці сировини в оптичні носії інформації у формі диску для лазерних систем зчитування, матриць, під час якого одночасно з виготовленням диску здійснюється запис на нього інформації, яка є об’єктом авторського права та/або суміжних прав, або без запису, а також реалізацією дисків або матриць власного виробництва згідно з абзацом третім статті 1 Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування, матриць» від 17.01.2002 №2953-ІІІ (далі — Закон №2953-ІІІ)
На сьогоднішній день Державний департамент інтелектуальної власності видав ліцензії на виробництво дисків для лазерних систем зчитування та присвоїв спеціальні ідентифікаційні коди для нанесення їх на диски таким заводам:
1.ПП «Росток-СD», 03067, м. Київ, вул. Генерала Наумова, 23 б;
2.ПП «ЗМС Прод», м. Львів, Франківський район вул.Стрийська, 202;
3.ДП «Сі Ді Мастер», м. Київ, вул.Бориспільська, 9;
4.ЗАТ «Медіа Парк», м. Київ, проспект Повітрофлотський,94-а;
5.ТОВ «Одисей Диск», 65009, м. Одеса, провулок Курортний, буд.2;
6.ТОВ «Західний грім», 03124, м. Київ, бульвар І.Лепсе, 8 корпус 12;
7.ТОВ «Амитрон, ЛТД», м. Херсон, вул. Острівське шосе, 36 .
Відповідальність за правильність оформлення договорів і використання авторського права та/або суміжних прав на виготовлення продукції несе виробник та замовник.
Розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних — введення в обіг примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних шляхом їх продажу чи іншої передачі права власності (абзац шістнадцятий статті 2 Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних» від 23.03.2000 р. №1587-III (далі — Закон №1587-ІІІ).
Розповсюдження на території України примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм та баз даних дозволяється лише за умови маркування їх контрольними марками (у вигляді голографічного захисного елементу) згідно зі статтею 3 Закону №1587-ІІІ, статтею 1 Положення про порядок виробництва, зберігання, продажу контрольних марок та маркування примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.10.2000 р. №1555, статтею 1 наказу Міністерства освіти і науки України від 02.03.2001 р. №101 «Про затвердження Порядку продажу (видачі) контрольних марок для маркування примірників аудіовізуальних творів та фонограм». Для одержання контрольних марок суб’єкти господарювання — відтворювачі, імпортери та експортери аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних подають до Установи, а саме до закладу, залученого до видачі контрольних марок, підприємства ДП «Інтелзахист» (м.Київ, вул. Б.Хмельницького, 34, телефакс: (8 (044) 234-03-83) документи, визначені статтею 5 Закону №1587-ІІІ.
Однією з умов отримання контрольних марок на примірники аудіовізуальних творів є одержання прокатного посвідчення, яке видається відповідно до Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, затвердженного постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 р. №1315.
Для здійснення діяльності по впровадженню голографічних захисних елементів необхідно одержати ліцензію в Службі безпеки України, що передбачено Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 р. №1775-ІІІ, постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 р. №1698 «Про затвердження переліку органів ліцензування» та постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2001р. №171 «Про затвердження Положення про порядок голографічного захисту документів і товарів».
корисний матеріал? Натисніть:
|