На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У світі діє понад 5,8 млн. патентів і кожний день подається 2 тис. патентних заявок, в Україні зареєстровано 86 тис. патентів на винаходи
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як держава на практиці бореться з піратством у сфері програмного забезпечення?

2006-08-31
Володимир Дмитришин, заступник голови Держдепартаменту

Відповідь. Україною проведено наступні заходи по боротьбі з піратством у сфері комп’ютерних програм:

1. Створено законодавчу базу, завдяки якій організовано необхідні засади для легального виробництва для підприємств — виробників дисків, у тому числі шляхом:
а) запровадження ліцензування виробництва, експорту, імпорту дисків;
б) введення присвоєння та нанесення спеціальних ідентифікаційних кодів з метою ідентифікації виробника дисків;
в) здійснення державного контролю за виробництвом, експортом, імпортом дисків, запровадження моніторингу обладнання та сировини для їх виробництва;
г) посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення вимог законодавства.

2. Посилено відповідальність. Статтю 203-1 Кримінального кодексу України викладено у новій редакції (у зв’язку з прийняттям у липні змін до Закону про диски), згідно з якою змінено показник настання кримінальної відповідальності за незаконне виробництво, експорт, імпорт, зберігання, реалізацію та переміщення дисків, обладнання чи сировини для їх виробництва, а також диференціюється ступінь тяжкості цього злочину (значні та великі розміри збитків).

Зокрема, до внесення змін до Закону про диски поріг настання кримінальної відповідальності починався з вчинення дій, що в три тисячі разів і більше перевищували неоподатковуваний мінімум доходів громадян (на 2005 рік — це складало 393 000 грн).

Після внесення змін до зазначеної статті Кримінального кодексу України настання кримінальної відповідальності починається, якщо:
вартість дисків, матриць, обладнання чи сировини для їх виробництва, що у двадцять разів і більше перевищує рівень неоподатковуваного мінімуму доходів громадян — значний розмір (на 2005 рік — це складає 2 620 грн);
вартість дисків, матриць, обладнання чи сировини для їх виробництва, що у сто разів і більше перевищує рівень неоподатковуваного мінімуму доходів громадян — великий розмір (на 2005 рік — це складає 13 100 грн).

На даний час з метою приведення національного законодавства до положень законодавства Європейського Союзу Міністерством освіти і науки України розроблений проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про авторське право і суміжні права». Цей законопроект включає основні положення відповідних Директив ЄС у зазначеній сфері.

З 2000 року чинним є Закон України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних», що передбачає маркування дисків контрольними марками у вигляді голографічного захисного елементу. На кожну контрольну марку наноситься інформація, яка ідентифікує її з відповідним примірником аудіовізуального твору, фонограми, відеограми, комп’ютерної програми, бази даних. «Іменна» контрольна марка не може бути використана для маркування піратських дисків і це також важливий крок держави у боротьбі з піратством.

У липні 2005 року Верховною Радою України прийнято зміни до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування» (далі — Закон про диски). На даний час продовжується процес впровадження механізмів реалізації правових норм щодо посилення відповідальності за порушення прав інтелектуальної власності та недопущення виробництва і розповсюдження контрафактної продукції.

Митними органами постійно вживаються заходи з припинення незаконного переміщення через митний кордон України контрафактної продукції. Диски, які переміщуються через митний кордон з приховуванням від митного контролю, вилучаються.

Органами МВС України постійно вживаються заходи, спрямовані на виявлення правопорушень у сфері інтелектуальної власності.

Державні інспектори з питань інтелектуальної власності здійснюють постійний моніторинг та контроль діяльності чотирьох діючих заводів-виробників дисків. Моніторинг та контроль заводів здійснюється шляхом проведення систематичних раптових перевірок, в тому числі із залученням працівників правоохоронних органів та представників Міжнародної організації фонографічної індустрії — IFPI. Основним завданням є контроль за діяльністю заводів — виробників дисків, перевірка дотримання законодавства цими виробниками, недопущення можливості виробництва контрафактної продукції.

Таким чином, на сьогодні в Україні є дієві результати: Україна має ефективну законодавчу базу для боротьби з піратством; значно посилено контроль за виробництвом і розповсюдженням аудіо, відеопродукції, що містить об’єкти авторського права і суміжних прав. Україна докладає всіх зусиль для викорінення зловживань у сфері інтелектуальної власності. Свідченням цього є зменшення рівня піратства в Україні, за даними IFPI, з 95% у 2000 році до 65% у 2004 році.

корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100