На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Держава повинна побачити переваги людського потенціалу — знань, інтелектуальної власності, ідей — перед нафтою, газом, металом і нерухомістю: на відміну від природних копалин людський потенціал має здатність накопичуватися.
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Про реєстрацію ідентичних (тотожних) торговельних марок за різними підприємствами

2006-08-15
Володимир Жаров

Питання. Может ли быть зарегистрировано одна и та же торговая марка одновременно за разными предприятиями?? К нам поступила претензия о том, что мы используем чужую торговую марку с таким же названием, хотя у нас тоже есть свидетельство на нашу торговую марку. Даты регистрации торговой марки совпадают — 15.03.2005, бюлетень № 3. Как такое может быть? А если есть разница в графическом исполнении этих торговых марок — это возможно (паралельная регистрация за двумя фирмами)? куда можно обратиться чтобы проверить вторую торговую марку наших конкурентов? такая информация является свободной?


Відповідь. Відносини, які виникають у зв’язку із набуттям і здійсненням права власності на знаки для товарів і послуг в Україні регулюються. Законом України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» ( далі-Закон). Відповідно до п.4 ст. 5 Закону обсяг правої охорони, що надається, визначається зображенням знака та переліком товарів і послуг, внесеними до Державного реєстру свідоцтв України (далі-Реєстр), і засвідчується свідоцтвом з наведеними у ньому копією внесеного до Реєстру зображення знака та переліком товарів і послуг. Крім того, згідно з п. 3 ст. 6 Закону не можуть бути зареєстровані як знаки позначення, які є тотожними або схожими. При цьому, слід пам’ятати що права на торговельну марку обмежуються: територією країни реєстрації, строком дії правоохоронного документу.

Виходячи з наведеного, реєстрація ідентичних (тотожних) торговельних марок за різними підприємствами на території України можлива, лише за умови якщо вони реєструються для різного переліку товарів і послуг або якщо такі марки мають відмінності, тобто не схожі до ступеня змішування.

Якщо відомі відповідні дані, то перевірити торговельну марку іншої особи можна:
1) отримавши витяг з Державного реєстру свідоцтв України на знаки для товарів і послуг;
2) переглянувши бюлетень «Промислова власність»;
3) замовивши пошук, звернувшись до Українського центру інноватики та патентно-інформаційних послуг (01133, м. Київ, бульв. Лесі Українки, 26, т. 295-33-44);
4) здійснивши пошук через мережу Інтернет (www.ukrpatent.org), за допомогою якого здійснюється дистанційний доступ до чотирьох баз даних, які містять відповідні патентно-інформаційні ресурси і актуалізуються щомісячно. Інформацію можна отримати з баз даних «Зареєстровані в Україні знаки для товарів і послуг» та «Відомості про міжнародну реєстрацію знаків, які отримали правову охорону в Україні» Бібліографічні дані в базі даних представлені українською мовою. Оперативний пошук інформації в БД «Зареєстровані в Україні знаки для товарів і послуг» здійснюється за допомогою пошукової системи, яка за запитом користувача реалізує такі види пошуку: предметний (тематичний) пошук; іменний пошук; нумераційний пошук; пошук за ключовими словами в назві, тексті бібліографії, в тому числі пошук за класами МКТП та за класами зображувальних елементів знаків, відповідно до Віденської Угоди.


корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100