На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Держава повинна побачити переваги людського потенціалу — знань, інтелектуальної власності, ідей — перед нафтою, газом, металом і нерухомістю: на відміну від природних копалин людський потенціал має здатність накопичуватися.
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Масол пропонує альтернативу DVD-формату

2006-06-10
Маркіян Перетятко

Київський завод «Росток-CD» розпочав виробництво нового виду компакт-дисків — VCDHD, розроблений підприємством спільно з російськими партнерами. Диск сумісний з програвачами DVD і має аналогічний до одностороннього DVD обсяг (4,7 гігабайт), але придуманий в обхід патенту DVD.

На відміну від DVD, українсько-російський диск є гнучким і більш захищеним від подряпин завдяки покриттю та кільцевим виступам. Їх випуск можна налагодити на звичайній CD-лінії. Перші українські блокбастери, за домовленістю з компанією «Пік-відео», вийдуть саме на VCDHD.

Як відзначив Юрій Скрипко, генеральний директор «Ростка-CD» в інтерв’ю «ІВ», права на нову технологію в Україні спільно належать власнику заводу Ігорю Масолу та російському музичному продюсеру Андрію Тропілло. Розробники очікують незабаром отримати патенти на винахід у низці країн Європи. Вони мають намір продавати іншим заводам ліцензію на виробництво VCDHD. «Оголошено роялті — 1 цент з кожного диску на користь Тропілло і Масола. «Phillips» за використання технології DVD для виробників з країн СНД встановив розмір роялті близько 2,5 цента, а для західної та центральної Європи — 4-6 центів за диск», — сказав Ю. Скрипко.

Поява VCDHD порушила питання про два види ліцензійності дисків — з точки зору авторського права і суміжних прав діє ліцензія на тиражування записів на конкретному форматі диску, а з точки зору патентного права — необхідно мати дозвіл правовласника на виробництво дисків того чи іншого формату. Строк патентного захисту CD-технології, на відміну від DVD, вже минув. У той же час, за словами Ю. Скрипка, в Україні тільки заводи «Медіапарк» і «Росток-CD» мають ліцензії на виробництво DVD, хоча цією діяльністю займаються і деякі інші вітчизняні підприємства.

Поки що, аналізуючи VCDHD.com — офіційний сайт нового формату диска, не можна зробити висновок, що розробники нового формату диска кинулися завойовувати світовий ринок. Та й світова спільнота також не надто бурхливо зустріла українсько-російський винахід.

У світі нині очікують появи двох форматів нового покоління дисків, які зможуть вміщувати в 3-5 разів більше, ніж VDCHD. Збільшення щільності запису інформації на обох форматах досягається шляхом використання коротших променів. HD DVD вміщуватиме 15 гігабайт, а Blue-ray — 25 гігабайт.

«Звісно, цей новий VCDHD з України та Росії не стане прямим конкурентом у боротьбі дисків нового покоління Bluе-ray та HD DVD, однак місткість у 4,7 гігабайт дає можливість розраховувати на конкуренцію за роялті з DVD», — так відреагував веб-сайт Addict3d.org, присвячений високим технологіям.

Від себе зауважимо, що з впровадженням нового формату дисків, «Ростку-CD» принаймні вдалося обійти патент DVD та отримати можливість виробляти носії, сумісні з сучасними DVD-програвачами, без виплати високих роялті за виробництво DVD-дисків. Крім того, запуск нового формату дав можливість раніше обвинуваченому у піратстві заводу вести мову про його сприяння розвитку ліцензійного ринку.

«Цей формат зробить внесок у боротьбу з піратством на технічному рівні», — сказав Ю. Скрипко під час презентації VCDHD. — «Маємо надію, що випуск перших українських блокбастерів на цьому носії дасть результати в плані боротьби з несанкціонованим копіюванням, а також очікуємо, що частина піратського ринку перейде до легальних користувачів прав».

З директором заводу солідарний заступник голови Держдепартаменту інтелектуальної власності Валентин Чеботарьов, який відзначив, що одним з ефективних шляхів боротьби держави з піратством є сприяння більш швидкому просуванню ліцензійної продукції на ринок. «Випуск диска «Ростком-CD» — це прекрасний технічний спосіб. Видавши (заводу — ред.) патент, ми таким чином підтримуємо технологію, опосередкованим результатом якої є відсутність піратської продукції на цих дисках».

Юрій Михайлов, директор компанії «Пік-Відео», яка вже почала випускати свої фільми на VCDHD, вважає, що використання нового формату дозволить знизити ціну на ліцензійну продукцію. «Людина може дозволити собі придбати цей диск за 25 гривень у роздріб. Це певною мірою відповідь піратству, у зв’язку з тим, що, як ви самі чудово знаєте, новинка, котра з’являється на прилавках, у піратів коштує ті ж 25 гривень», — сказав він в ефірі Нового каналу.


корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100