На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Сила інтелекту не в тому, щоб все знати, а в тому щоб знати, де в даний момент можна знайти необхідну інформацію
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Про укладання договору між авторами та підприємством-власником винаходу

2006-04-08
Володимир Дмитришин

Запитання: 1. Чи повинне підприємство-власник патенту на винахід укладати ліцензійну угоду з авторами цього винаходу на використання цього винаходу в межах підприємства?
2. Чи існує затверджена законодавчим чином певна форма договору між авторами та підприємством-власником винаходу про розмір винагороди за використання цього винаходу на підприємстві?
3. Які потрібні документи для того, щоб здійснити державну реєстрацію авторського права на комп’ютерну програму і, якщо серед них має бути опис цієї програми, то в якому обсязі (форматі) його надавати?


Відповідь: 1. Відповідно до частин 2 та 3 статті 426 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) особа, яка має виключне право дозволяти використання об’єкта права інтелектуальної власності, може використовувати цей об’єкт на власний розсуд, з додержанням при цьому прав інших осіб. Використання об’єкта права інтелектуальної власності іншою особою здійснюється з дозволу особи, яка має виключне право дозволяти використання об’єкта права інтелектуальної власності, крім випадків правомірного використання без такого дозволу, передбачених цим Кодексом та іншим законом.

Відповідно до абзацу першого частини другої статті 28 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» (далі — Закон) патент надає його власнику виключне право використовувати винахід (корисну модель) за своїм розсудом, якщо таке використання не порушує прав інших власників патентів.

Відповідно до частини сьомої статті 28 Закону власник патенту має право дати будь-якій особі дозвіл (видати ліцензію) на використання винаходу (корисної моделі) на підставі ліцензійного договору.

При цьому звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до частин першої — третьої статті 9 Закону право на одержання патенту на службовий винахід (корисну модель) має роботодавець винахідника. Винахідник подає роботодавцю письмове повідомлення про створений ним службовий винахід (корисну модель) з описом, що розкриває суть винаходу (корисної моделі) достатньо ясно і повно. Роботодавець повинен протягом чотирьох місяців від дати одержання від винахідника повідомлення подати до Установи заявку на одержання патенту чи передати право на його одержання іншій особі або прийняти рішення про збереження службового винаходу (корисної моделі) як конфіденційної інформації. У цей же строк роботодавець повинен укласти з винахідником письмовий договір щодо розміру та умови виплати йому (його правонаступнику) винагороди відповідно до економічної цінності винаходу (корисної моделі) і (або) іншої вигоди, яка може бути одержана роботодавцем.

2. Щодо існування затвердженої законодавством «форми договору між авторами та підприємством-власником винаходу про розмір винагороди за використання цього винаходу на підприємстві» зазначаємо, що законодавством України не затверджено таких типових договорів.

Разом з цим повідомляємо, що зразок договору між роботодавцем і творцем про винагороду затверджено Наказом Міністерства освіти і науки України від 28 грудня 2004 р. № 986, який опубліковано в періодиці — Бізнес — Бухгалтерія. Право. Податки. Консультації. Збірник систематизованого законодавства, 2006, 03, № 3.

3. Для реєстрації авторського права на комп’ютерну програму подаються документи, передбачені пунктом 6 Порядку державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1756 (далі — Порядок).

Відповідно до пункту 8 Порядку до заяви на реєстрацію авторського права на комп’ютерну програму, крім документів, зазначених у пункті 6 цього Порядку, додається настанова щодо використання програми.

При цьому відповідно до пункту 13 Порядку документи, що додаються до заяви, (в тому числі і настанова щодо використання програми) оформляються таким чином, щоб їх можна було безпосередньо копіювати і зберігати протягом строку дії авторського права.


корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100