На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У будь-якій цивілізованій країні права інтелектуальної власності повинні бути такими ж святими і непорушними, як і право приватної власності
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Особливості використання об’єктів інтелектуальної власності на підприємствах

2006-03-28
Чомахашвілі Олена

Право інтелектуальної власності є правом особи на результат інтелектуальної, творчої діяльності або на інший об’єкт права інтелектуальної власності.

Проблема наразі полягає в тому, що інтелектуальна власність хоча і повинна приносити відчутний доход, однак не завжди забезпечує його на практиці. Необхідної умовою для отримання прибутку є використання власності, введення її у господарський обіг. Результати науково-технічної діяльності можуть бути представлені у вигляді ідеї, яка ще не має ніякого матеріального втілення. Законне введення у господарський обіг результатів науково-технічної діяльності, у тому числі й об’єктів інтелектуальної власності, є можливим лише після оформлення у встановленому державою порядку прав власності. Інакше захист від недобросовісної конкуренції, як і відносини із передачі прав з одержанням матеріальної користі, стають неможливими.

На жаль, більшість вітчизняних фахівців у галузі права не розуміють ще повною мірою значення внеску об’єктів інтелектуальної власності у процес виробництва і реалізації конкурентноздатної продукції за умов ринкової економіки та, відповідно, необхідності їхньої правової охорони. Нерідко ставиться питання: скільки може коштувати мій товарний знак? Перш ніж оцінювати свій знак, його необхідно розробити і зареєструвати у патентному відомстві, тобто перетворити його на інтелектуальну власність. Такий простий підхід не слід ігнорувати у зв’язку із правовою природою такого «майна». За статистикою, більшість назв підприємств, установ і фірм не мають позначок ® (зареєстроване) і ™ (TRADE MARK) про реєстрації товарних знаків і, відповідно, не мають на них права власності.

ФОРМИ КОМЕРЦІЙНОГО ВИКОРИСТАННЯ ОБ’ЄКТІВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

Інтелектуальний потенціал об’єктів інтелектуальної власності найчастіше не знаходить свого застосування, насамперед, через те, що самі творці не вміють правильно визначити форму використання створеного нововведення, в...

 

Повний текст статті на сторінці сайту

 

корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100