На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Сила інтелекту не в тому, щоб все знати, а в тому щоб знати, де в даний момент можна знайти необхідну інформацію
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Чи можна без згоди авторів переводити та видавати твір у електронній формі?

2006-01-29
Валентин ЧЕБОТАРЬОВ

Запитання: Працюю у ВНЗ, зараз у бібліотеці створюється електронний каталог. Разом з тим є наміри видавати читачам наші вузівські видання в електронній формі. Підкажіть яким чином ми маємо захищати такі видання від плагіату. Чув що для їх захисту необхідно отримувати спеціальний сертифікат у Державному департаменті інтелектуальної власності. Скажіть чи дійсно це так і який порядок його отримання. І чи можна без згоди авторів переводити та видавати твір у електронній формі, якщо такий твір виконано викладачами ВНЗ під час трудових обов’язків або по цивільних угодах (такий твір буде службовий?).


Відповідь: Відповідно до статті 8 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (далі — Закон) літературні письмові твори публіцистичного, наукового або іншого характеру відносяться до об’єктів авторського права та підлягають правовій охороні. Відповідно до частини 2 статті 11 Закону авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення. Для виникнення і здійснення авторського права не вимагається реєстрація твору чи будь-яке інше спеціальне його оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей. Однак автор за власним бажанням для засвідчення авторства на твір у будь-який час протягом строку охорони авторського права може зареєструвати своє авторське право. Порядок державної реєстрації авторського права встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1756 «Про державну реєстрацію авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір», яка здійснюється Державним департаментом інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України в особі Державного підприємства «Українське агентство з авторських та суміжних прав» (адреса: 01003, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 34; тел. 8 (044) 278-77-64; веб-сайт: http://www.uacrr.kiev.ua/). Про реєстрацію авторського права на твір видається свідоцтво.

Згідно зі статтею 15 Закону переклад та видання твору у електронній формі належать до виключного майнового права автора (чи іншої особи, яка має авторське право) дозволяти або забороняти здійснювати зазначені дії. Стаття 443 Цивільного кодексу України передбачає, що використання твору здійснюється лише за згодою автора. У разі використання твору, який створений у зв’язку з виконанням трудового договору, необхідно отримати згоду працівника (автора), який створив цей об’єкт, та юридичної або фізичної особи, де або у якої він працює, яким відповідно до статті 429 Цивільного кодексу України спільно належить майнове право інтелектуальної власності на створений об’єкт.


корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100