На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
На земній кулі зареєстровано більше 30 млн. торговельних марок (в Україні – понад 100 тис.) і це число зростає щороку майже на мільйон
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Про патентування виноходу в іноземних державах

2005-12-29
Володимир Жаров
Запитання:

Моє запитання стосується патентування виноходу в іноземних державах. Відомо, що таке право має будь-яка особа за умови попереднього подання заявки до Укрпатенту і отримання повідомлення щодо можливості такого патентування. Зараз навіть не потрібно подавати додаткову заявку про наміри здійснити патентування свого винаходу в іноземних державах після того, як втратила чинність відповідна Інструкція. Тому заявники можуть легко «обійти» цю норму Закону, з чим мені і довелося зіткнутися в своїй роботі, коли один з заявників наполягав на поданні заявки на винахід безпосередньо до Роспатенту, не подаючи її до Укрпатенту. Аргументував він це тим, що нема норми Закону, що передбачала будь-яке його «покарання» за такі дії. Професійний обов’язок не дозволяв мені виконати цю роботу як бажав заявник, але, чесно кажучи, я не знала, що йому відповісти. Я звернулася за допомогою до «Корисних порад» на сайті Укрпатент, де з цього приводу окремо є зауваження про те, що «Якщо національний заявник подасть заявку на видачу патенту на винахід (корисну модель) до Відомства іноземної держави без отримання дозволу на це Держдепартаменту, то патент України на той самий винахід (корисну модель) може бути визнано у судовому порядку недійсним.» Але, в моєму випадку, патент України заявника не цікавив зовсім, він і не збирався, на жаль, реєструвати свій винахід в Україні, тому, аргументів в мене не залишалось..., окрім апелювання до його патріотичних почуттів. До того ж, виписки з «Корисних порад» не є нормативним актом. А чи існують нормативні акти, у відповідності з якими, національний заявник не мав би змоги патентувати свій винахід за кордоном, не зареєструвавши його в Україні? Ломаковська Т. Р.

 

Відповідь:

Статтею 33 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» (далі — Закон) встановлено, що однією з підстав визнання у судовому порядку патенту України на винахід недійсним є порушення вимог Закону щодо подання міжнародної заявки на винахід.

Статтею 37 Закону передбачено, що у разі патентування винаходу за процедурою Договору про патентну кооперацію, заявка в Україні подається до Державного департаменту інтелектуальної власності на адресу Укрпатенту. Тобто перш ніж патентувати винахід в іноземних державах, необхідно подати заявку в Україні, інакше правовим наслідком недотримання цієї норми може бути визнання патенту в Україні недійсним.

Слід сказати, що на цей час розроблено і подано до Кабінету Міністрів України проект Закону України «Про внесення змін до законодавства з питань інтелектуальної власності», яким змінено редакцію статті 33 Закону, згідно з якою однією з підстав визнання у судовому порядку патенту України на винахід недійсним є порушення вимог Закону щодо патентування в іноземних державах.

корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100