На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
«Венчурний бізнес — це коли інвестуються 10 компаній, з них половина стає банкрутами, у трьох ви повертаєте свої інвестиції, одна дає 10-кратне зростання й у ще одній компанії прибуток в 100 разів перевищує вкладення» — Тім Дрейпер
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Щодо роз’яснення питань, пов’язаних з легалізацією комп’ютерних програм

2005-10-26
ДДІВ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
Л И С Т
13.10.2005 N 16-14/4613


Заступнику Голови
Харківської обласної організації
«ПОРА!»


Щодо роз’яснення питань, пов’язаних з легалізацією комп’ютерних програм

 

На Ваш лист від 07.09.2005 р. N 13-КВ/9901 щодо питань, пов’язаних з легалізацією комп’ютерних програм повідомляємо наступне.

Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 р. N 1433 «Про затвердження Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади» органи виконавчої влади провели у 2004 році щорічну планову інвентаризацію комп’ютерних програм і визначили перелік і кількість примірників програм, які необхідно легалізувати, та подали у встановленому порядку відповідну інформацію Міністерству освіти і науки України. Міністерство узагальнило надану органами виконавчої влади інформацію і подало її на розгляд міжвідомчої робочої групи з легалізації комп’ютерних програм (склад якої був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 N 253.

На основі цієї узагальненої інформації міжвідомчою робочою групою (за підтримки правовласника) було прийняте рішення про легалізацію операційних систем і офісних додатків виробництва компанії «Майкрософт», що найбільш поширені в державних органах і використовуються для забезпечення виконання функціональних обов’язків працівників більшості органів виконавчої влади. Зазначені програми були об’єднані в один спеціальний пакет, оптимальний за своїм складом і за найбільш пільговою ціновою пропозицією.

Між Міністерством освіти і науки України і компанією «Microsoft Ireland Operations Limited» 19 травня 2005 року було укладено Договір про легалізацію комп’ютерних програм виробництва компанії «Майкрософт» , відповідно до якого набула чинності спеціальна Програма ліцензування для органів державної влади України (Microsoft Open Government Licensing Government Ukrainian).

Інформуємо Вас, що текст цього Договору розміщений на офіційному сайті Верховної Ради на сторінці «Законодавство України» (номер документа 998216). На офіційному сайті Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України http://www.sdip.gov.ua на сторінці «Про держдепартамент» розміщене інформаційне повідомлення про підписання Договору та про прес-конференцію з нагоди підписання, які містять активне посилання на текст Договору на сайті Верховної Ради.

Згідно з умовами цієї спеціальної Програми ліцензування державним органам за виключно пільговими умовами надається можливість привести у відповідність з чинним законодавством використання програмного забезпечення у своїй діяльності, шляхом планомірної заміни неліцензійних примірників програм на ліцензійні. Інформуємо Вас, що вартість пакету українськомовного програмного забезпечення, що включає операційну систему «Windows XP Professional Upgrade (Ukrainian LIP) GOVT» і офісні додатки «Microsoft Office 2003 Win32 Ukrainian Standard GOVT», складає 40% від середньої ринкової ціни.

Що стосується інформації стосовно Індонезії, наведеної в Вашому листі, то вона не відповідає дійсності. За офіційною інформацією компанії «Майкрософт» (лист від 11.10.2005 N 626) компанія «Майкрософт» не має та не розробляє будь-якої програми амністії в Індонезії. Позиція «Майкрософт», як повідомляється в листі, полягає в тому, щоб найти розумний компроміс та допомогти країнам, державам, організаціям та користувачам перейти на використання виключно ліцензійного програмного забезпечення.

Чинним законодавством України передбачено, що кожен орган державної влади має сам вирішувати, які комп’ютерні програми необхідні для забезпечення виконання покладених на ці органи завдань і які заходи з легалізації для цього треба здійснити у відповідності до своїх потреб у програмному забезпеченні. Таким чином держава залишає за кожним органом державної влади право самостійно вирішувати, які програмні продукти (їх види, форми та способи розповсюдження, відкритий чи закритий код, вільні чи комерційні програми) доцільно використовувати йому у своїй діяльності. Проте використання будь-яких комп’ютерних програм повинно бути в обов’язковому порядку правомірним і відповідати вимогам чинного законодавства.

Інформуємо Вас, що підписання Договору про легалізацію комп’ютерних програм виробництва компанії «Майкрософт» жодним чином не зобов’язує та, навіть, не надає рекомендацій державним органам щодо придбання виключно програмного забезпечення виробництва «Майкрософт». Враховуючи специфіку діяльності, функціональні потреби, уподобання користувачів тощо на розсуд кожного з органів покладається вибір з відкритим чи закритим кодом, вільні чи комерційні програми їм використовувати. Договір як інструмент лише надає можливість досягти значної економії бюджетних коштів для тих організацій, які вже тривалий час користуються програмними продуктами компанії «Майкрософт» і не мають наміру відмовлятись від їх використання в своїй діяльності.

Що стосується питань використання вільних комп’ютерних програм, то органи виконавчої влади, в тому числі і Міністерство освіти і науки, давно і уважно опрацьовують зазначене питання. Зокрема, Державним комітетом зв’язку та інформатизації України в 2003 році на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 червня 2002 р. N 323-р проводилось дослідження можливості застосування операційного середовища «Linux» в інформаційно-аналітичних системах різного рівня та призначення. Комісія (до складу якої входили і фахівці Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України), що приймала результати дослідження, на жаль, не змогла встановити доцільність використання моделі з відкритим вихідним кодом Linux в державних органах. Було прийняте рішення про передбачення у межах Національної програми інформатизації завдань (проектів), що спрямовані на продовження досліджень застосування операційних середовищ сімейства Linux з урахуванням обговорення приймальною комісією результатів роботи.

Договір про легалізацію комп’ютерних програм виробництва компанії «Майкрософт» не передбачає впровадження будь-якого програмного забезпечення, а надає можливість державним органам привести у відповідність з чинним законодавством комп’ютерні програми, які вони тривалий час використовують у своїй діяльності і мають намір продовжувати їх використання на правомірній основі.


Заступник голови В.С.Дмитришин

корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100