На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Країна фруктів, які легко зірвати

2005-07-29
Олександр РОЖЕН

У другій половині липня столичне політичне життя почало стрімко завмирати. І зовсім несподівано цієї сонної літньої пори відбулися події, котрі, можливо, дозволять переглянути багато речей у нашому ставленні до інноваційного розвитку України. Показово, що все це пройшло дуже непомітно й особливого підвищення адреналіну ні в кого не викликало.

А почалося все з того, що на запрошення директора компанії «Техінвест» Сергія Лобойка до України приїхав гуру світового венчурного бізнесу Тім Дрейпер. Знаменитий американський мільярдер не приховував своїх уподобань і причин свого приїзду: «У вас відбулася приголомшлива революція. Ця подія витягнула мене з мого звичного ритму життя, змусила приїхати сюди, щоб створювати інноваційні комплекси і тут вкладати гроші. Мені дуже подобається, коли люди піднімаються і разом борються за свої свободи. Економіка вільного ринку реагує на це, і тоді з’являються величезні можливості, відкриваються перспективні ніші, на сцену виходять успішні бізнесмени, здатні в таких умовах утілити свої ідеї. Вам багато доведеться подолати, адже у вас чимало перешкод на шляху. Але я вірю у ваш успіх».

За романтичними політичними реверансами з боку американського гостя послідували й цілком конкретні кроки та пропозиції. Разом із Сергієм Лобойком і його американським партнером українського походження Романом Кизиком американець узявся за організацію в Україні технологічного венчурного інвестиційного фонду з початковим капіталом у 50-80 мільйонів доларів. Скажемо прямо — немало для початку! Але й це ще не все — відразу почалися пошуки солідного технічного вузу в столиці з достатніми науковими потужностями, щоб організувати технологічний центр... не менш як на 1000 дослідників в галузі хай-теківських технологій. На це виділяють попередні кошти близько трьох мільйонів доларів.

Про наміри венчурних підприємців стало відомо Президенту України. Американський мільярдер разом із українськими партнерами був запрошений Віктором Ющенком на зустріч, яка мала на меті домовленість створювати в Києві свою «силіконову долину». Наступного дня посол США пан Хербст на честь високого гостя організував обід, у якому взяли участь і члени уряду, відповідальні за економіку й інновації: Пинзеник, Шандра, Жванія, Соболєв... Обід у вузькому діловому колі, як стало відомо редакції «ДТ», удався. Можна припустити, що саме про це побічно свідчать і рішення, прийняті Кабміном 20 липня стосовно інноваційної політики...


Повний текст статті на сторінці сайту



корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100