На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Проблеми діяльності організації колективного керування як громадських організацій

2005-07-14
Тамара Давиденко

У цей момент у нашій державі відбувається становлення системи колективного керування майновими правами суб’єктів авторського права й суміжних прав. Організації колективного керування майновими правами (ОККП) є найпоширенішими у світі посередниками між авторами й особами, що використають у своїй діяльності результати їхньої творчості.

Розвиток системи колективного керування підтверджує її відповідність загальним потребам власників авторського й суміжного прав, користувачів різного репертуару, а також вимогам органів державної влади, забезпечуючи задовільну рівновагу між суспільними й приватними інтересами.

Зважаючи на те, що до компетенції ОККП належить здійснення економічних і фінансових функцій з метою попередження спекулятивних дій, членами цих організацій можуть бути тільки автори, виконавці, виробники фонограм або відеограм, видавці і їхні правонаступники.

У відповідності зі статями 45, 47 Закону України «Про авторське право й суміжні права» від 23 грудня 1993 року суб’єкти авторських і суміжних прав можуть доручати керування своїми майновими правами організаціям колективного керування.

ОККП, як відзначалося вище, є важливою сполучною ланкою між авторами й користувачами відповідних добутків, що підлягають охороні як об’єкти авторських і суміжних прав. Це дозволяє ефективно сприяти одержанню винагороди суб’єктами авторських і суміжних прав за використання результатів їхньої творчої діяльності.

Саме через ОККП можна реально здійснювати контроль за рухом відповідних коштів по виплаті винагороди за використання об’єктів авторського й суміжного прав. Таке положення вважається виправданим, адже, надаючи право збору винагороди за використання своїх добутків ОККП, автор у такий спосіб заощаджує свій час і може цілком присвятити себе творчості. ОККП не феномен сучасності, можна сказати, що це своєрідний продукт еволюції авторсько-правових відносин.

Як показує практика інших держав, ОККП можуть бути приватними, суспільними й державними організаціями, що взяли на себе відповідні функції, залежно від обставин, вимог або умов, що існують у певній країні. На Україні Законом також передбачена можливість створення ОККП як державної, так і недержавної форми...


Повний текст статті на сторінці сайту


корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100