На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Прибутки від використання патентів у світі зросли від 3 млрд дол. у 1982 році до 120 млрд дол. у 2003 році
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

„Патенти і монопольні права” — лист Держдепартамента

2005-06-08
І. Кожарська
До Державного департаменту інтелектуальної власності надходять запитання стосовно використання винаходів, що стосуються здійснення закупівель товарів і послуг, які проводяться відповідно до Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”.

Дописувачів цікавить, чи не можуть патенти, видані на такі винаходи, призвести до монополії у здійсненні цих закупівель.
Тому Державний департамент інтелектуальної власності вважає за доцільне надати роз’яснення з порушених питань.

Відповідно до частини 1 статті 12 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі” (далі – Закон) особа, яка бажає одержати патент і має на це право, подає заявку в порядку, установленому Законом та Правилами складання і подання заявки на винахід та заявки на корисну модель. Розгляд заявок здійснюється у порядку, встановленому Правилами розгляду заявки на винахід та заявки на корисну модель.

Відповідно до статті 6 Закону об’єктом винаходу може бути, зокрема процес (спосіб). Патент на винахід видається, якщо він відповідає встановленим у Законі умовам патентоздатності: є новим, має винахідницький рівень і є промислово придатним.

Патент України видається на конкретний винахід, обсяг правової охорони якого визначається його формулою. Законом також чітко встановлено, що процес (спосіб), що охороняється патентом, визнається застосованим (використаним), якщо використано кожну ознаку, включену до незалежного пункту формули або ознаку, еквівалентну їй.

Це означає, що тільки у випадку, коли вся сукупність ознак, яка включена до незалежного пункту формули винаходу, буде використана при підготовці тендерної документації і здійсненні державних закупівель товарів, робіт і послуг, може йти мова про порушення прав власника патенту.

З огляду на те, що у кожному конкретному випадку замовник буде готувати тендерну документацію з урахуванням конкретних обставин, використати кожну ознаку, включену до незалежного пункту формули або еквівалентну їй ознаку, практично неможливо.

Таким чином, підготовка замовником самостійно тендерної документації і здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг способом, що не містить всієї сукупності ознак, що включені до незалежного пункту формули винаходу, або ознак еквівалентних їм, за виданими патентами, не буде порушувати права власників виданих патентів.

Як висновок можна зазначити, що сам факт видачі патентів України на винаходи, що стосуються здійснення закупівель товарів і послуг за рахунок державних коштів, не може призвести до монополізації в сфері здійснення державних закупівель, оскільки патент не визначає єдиного суб’єкта господарювання щодо надання послуг у цій сфері.

Тому особи, які добросовісно дотримується вимог законодавства, не можуть своїми правомірними діями порушувати права власників патентів.

Начальник Управління організації захисту
прав в сфері інтелектуальної власності Держдепартаменту І. Кожарська

джерело: Державний департамент інтелектуальної власності
корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100