На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У наступних світових війнах буде розвертатися боротьба за інтелектуальну власність, а не за нафту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

• Про стан розгляду Укрпатентом заявок на реєстрацію назв місця походження товару

2005-04-30
Василь Банніков

Закон України «Про охорону прав на зазначення проходження товарів» (п.4 ст.10) передбачає подання разом із заявкою на реєстрацію зазначення походження товарів:
— висновку про те, що особливі властивості, певні якості або інші характеристики товару об’єктивно зумовлені чи пов’язані з природними умовами та/або людським фактором указаного географічного місця виготовлення товару;
— висновку щодо меж географічного місця, з яким пов’язані особливі властивості, певні якості, репутація або інші характеристики товару.

Висновки мають бути надані спеціально уповноваженими органами, що визначені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.04.2001 р. №149-р «Про спеціально уповноважені органи для визначення та контролю особливих властивостей та інших характеристик товарів».

На сьогодні до Укрпатенту подано 19 заявок на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товарів, рішення за якими не можуть бути прийняті у зв’язку з відсутністю в заявочних матеріалах необхідних документів з певною затребуваною інформацією, що передбачена Законом.

У наявних заявках висновки спеціально уповноважених органів складені в довільній формі та відрізняються між собою, як за кількістю документів так і за змістом наданої в них інформації, що не дає можливості завершити експертизу. Зокрема, не можна встановити специфічні властивості товару, зв’язок властивостей з територією, географічні межі тощо.

Надані до заявок висновки підписані здебільшого лише посадовими особами певних підрозділів чи підпорядкованих установ без затвердження їх керівниками відповідних міністерств, в наслідок чого експертиза не має можливості встановити їх відповідність вимогам чинного законодавства.

Зазначені питання та інші нагальні проблеми захисту КЗПТ обговорювались під час нарад, що відбувались за участю представників Укрпатенту, Держдепартаменту та представників певних міністерств та відомств.

28.12.2004 р. Міністерством освіти та науки у відповідні міністерства направлено листи з проханням надати:
— затверджені наказами порядки надання висновків;
— інформацію про осіб відповідальних за підготовку висновків.

Остання міжвідомча нарада відбулась в Державному департаменті інтелектуальної власності 21.02.2005 р. На ній ухвалено запропонувати спеціально уповноваженим органам:
— визначитися з відповідальними за надання висновків;
— опрацювати підготовлені проекти висновків з представниками експертизи;
— надіслати підготовлені проекти висновків на погодження до Міністерства освіти та науки України.

корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100