На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Бездротовий інтернет буде таким же доступним, як вода або електрика

2004-10-09

Бездротовий інтернет (Wi-Fi, що розшифровується як « бездротова воля»), що дає можливість дивитися вміст сайтів, подорожуючи з ноутбуком по офісі або будинкові, дотепер є чимось з області фантастики для більшості російських користувачів. Тим часом на зміну Wi-Fi уже йде нова технологія, відома за назвою Wi-Max, — вона не тільки практично подесятеряє швидкість передачі інформації, але і забезпечує на порядок велику дальність зв’язку. Про перспективи і шлях розвитку Wi-Max кореспондент «Известий» Сергій КОЛЯДА розмовляє з Ігорем СИСОЄВИМ, директором компанії Intel по розвитку корпоративних проектів у телекомунікаційній сфері в країнах СНД.

— Що, власне, являє собою технологія Wi-Max з технічної точки зору?

— Стандарт бездротового зв’язку IEEE 802.16 (його побутова назва — Wi-Max) споконвічно був задуманий для організації роботи бездротових мереж, що покривають великі міські території, тому часто його називають стандартом для Wireless MAN (Metropolitan Area Network — мережа для міських регіонів). Широкополосний бездротовий доступ позбавлений недоліків, властивим кабельним з’єднанням. Мережі стандарту 802.16 простіше розвертати і збільшувати площу їхнього покриття, за структурою вони дуже схожі на традиційні мережі мобільного зв’язку: тут також присутні базові станції, що діють у радіусі до 50 кілометрів, але при цьому їх не обов’язково встановлювати на вишках — для них цілком підходять дахи будинків, водонапірні башти або елеватори.

— У чому Wi-Max відрізняється від Wi-Fi для звичайного користувача?

— Одна базова станція в мережі стандарту 802.16 може обслуговувати велику кількість користувачів і надавати їм послуги різного рівня: наприклад, для 60 бізнесів-користувачів — послуги категорії Т1 (передача даних зі швидкістю до 2 Мб/с) і одночасно для сотень домашніх користувачів — менш вимогливі до смуги пропущення послуги.

— Коли можна чекати масового розгортання Wi-Max у світі?

— За прогнозом дослідницької компанії Intex Management Service (IMS), обсяги продажів устаткування в стандарті 802.16 складуть у 2008 р. до $2,8 млрд. Найбільше активно просуванням 802.16 зараз займається WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) — некомерційна організація, у якій беруть участь ведучі виробники телекомунікаційного устаткування — усього близько 30 компаній. Їх ціль — усунути проблеми сумісності, з якими вже зштовхнулися оператори при розгортанні мереж Wi-Fi. Треба відзначити, що деякі компанії вже почали впроваджувати мережі стандарту 802.16. Компанія Meridian Telekom, філіппінський сервіс-провайдер, уже надає послуги Wi-Max у Манілі і навколишній столиці провінціях. Послугами Meridian Telekom користуються корпоративні клієнти для вилученого доступу до корпоративних мереж. Ми уявляємо собі впровадження технології 802.16 як трьохетапний процес, що почнеться з установки нерухомих зовнішніх антен, що дозволить швидко зробити технології бездротових мереж доступними для ринків, що розвиваються, і прискорити розгортання послуг широкосмугового доступу без необхідності прокладки кабельних мереж. Потім розвиток технології швидко приведе до появи кімнатних антен, що зробить її ще більш привабливою для операторів, що прагнуть спростити установку устаткування в користувачів. Нарешті, на третьому етапі з’являться WiMAX-сертифіковані засоби зв’язку, вбудовані в портативні комп’ютери і призначені для користувачів, яким необхідно переміщатися усередині однієї зони обслуговування або з однієї зони в іншу.

- Назвіть компанії, що уже випробують Wi-Max.

— Це оператори, серед яких BT і UK Broadband (Великобританія), Iberbanda (Іспанія), MVS Net (Мексика), Neotec (Бразилія), PCCW (Гонконг), Reliance Infocomm (Індія) і ін. Вони обслуговують мільйони клієнтів по усім світі. Задача групи WiMAX — зробити технології стандарту 802.16 настільки ж доступними користувачам, як сьогодні їм доступна вода або електрика.

— А коли технологія дійде до Росії?

— Що стосується Росії, то зараз ведуться консультації по можливості розгортання пілотних WiMAX-проектів у деяких регіонах.

— У чому, з погляду Intel, укладаються розбіжності навколо стандартів Wi-Max? Коли вони будуть переборений і який стандарт запанує?

— Мова не йде про розбіжності — існує цілком об’єктивна проблема технологічної сумісності продуктів, над якою працюють учасники форуму WiMAX.

— Чи Буде доступний у мережах Wi-Max роумінг?

— Ми працюємо над цим. Прийняття 802.16 як загальноєвропейський стандарт дозволить активним мандрівникам користуватися роумінгом по всій Європі.


«Известия»

джерело: «Известия»
корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100