На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У США «індустрія копірайту» створює 5% ВВП, а інтелектуальна власність є головною статтею експорту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Міжнародний день інтелектуальної власності

2004-04-21
Ярослав Ващук

26 квітня 2004 року в четвертий раз буде відзначатися Міжнародний день інтелектуальної власності. Цей день був заснований Генеральною Асамблеєю Всесвітньої організації інтелектуальної власності на своєму засіданні у вересні 2000 року (26 квітня 1970 року — дата вступу в силу Конвенції, що заснувала Всесвітню організацію інтелектуальної власності).

Установлення Міжнародного дня інтелектуальної власності відображає бажання усього світового співтовариства віддати данину поваги новаторам, авторам, чия творчість і винахідницький розум використовується на загальне благо всіх країн. Міжнародний день інтелектуальної власності — свято працівників сфери науки, культури, виробництва і юриспруденції — фахівців, діяльність яких пов’язана з створенням, охороною і використанням результатів інтелектуальної творчої діяльності, а також із захистом прав на ці результати від несанкціонованого присвоєння.

У сучасному світі результати інтелектуальної творчої діяльності у всіх розвинутих державах стають фундаментом «економіки, заснованої на знаннях». Створення такої економіки вимагає раціонального сполучення державного регулювання з ринковими механізмами, вживання заходів прямого і непрямого стимулювання наукової, науково-технічної й інноваційної діяльності при реалізації пріоритетних напрямків розвитку науки, технологій і техніки, що сприяють формуванню ринку інтелектуальної власності. Необхідна підготовка висококваліфікованих кадрів, у першу чергу молодих, здатних керувати інноваційними процесами і здійснювати реалізацію інновацій. До числа найважливіших державних задач відноситься жорсткий контроль за дотриманням законодавства в сфері інтелектуальної власності, боротьба з піратством і контрафакцією.

Нажаль, за період від Дня минулого року в Україні практично не зроблено суттєвих кроків у напрямку цілеспрямованого переходу до суспільства інноваційного типу, що повинно володіти системою ефективного використання новаторського потенціалу окремих осіб, суспільства, бути спрямованим на модернізацію промисловості і що повинно робити стимулюючий вплив на розвиток наукових досліджень і розробок. Це прикро, адже альтернативи інноваційному шляхові розвитку України не існує.

Цього року Міжнародний день інтелектуальної власності буде проходити під девізом «СПРИЯТИ ТВОРЧОСТІ».

джерело: Інтернет-сайт «ВЯПат»
корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100