Держдепартамент
Останні кроки українського уряду щодо легалізації програмного забезпечення та ріст вітчизняної економіки протягом чотирьох років поспіль створили сприятливі умови для розвитку ринку програмного забезпечення (ПЗ). Про це йшлося під час експертного обговорення сценаріїв розвитку ринку ПЗ в Україні, проведеного компанією GfK-USM в рамках виконання дослідження ринку ПЗ на замовлення Коаліції з питань захисту прав інтелектуальної власності (CIPR).
Участь в обговоренні взяли представники компаній, які працюють на ринку ПЗ, та органів державної влади.
Учасники обговорення погодилися, що сьогодні на ринку програмного забезпечення існує стійка тенденція до зменшення рівня піратства, а для суттєвого зниження рівня нелегального використання ПЗ важливо посилити боротьбу з ним на рівні масових користувачів — великих підприємств та установ.
Як повідомив заступник голови Державного департаменту інтелектуальної власності Володимир Дмитришин, урядом вжито заходів для переходу органів виконавчої влади на використання виключно ліцензійного продукту.
Так, постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку використання комп‘ютерних програм в органах виконавчої влади” передбачено щорічне проведення інвентаризації ПЗ, можливість здійснення раптових перевірок використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, визначено обов’язки користувачів комп’ютерів та інші механізми, які дозволять здійснювати поточний контроль за дотриманням авторських прав в органах виконавчої влади.
Крім того, як повідомив В. Дмитришин, нині на розгляді уряду знаходиться проект порядку легалізації комп‘ютерних програм в органах виконавчої влади. Документ регламентує механізм визначення потреб державних органів в комп’ютерних програмах, закріплює прозорий порядок фінансування заходів з легалізації, передбачає необхідні обсяги фінансування на легалізацію і організацію закупівлі ліцензійних примірників комп’ютерних програм у бюджетних запитах.
Зазначені документи розроблено на виконання Концепції легалізації програмного забезпечення та боротьби з нелегальним його використанням. Їх реалізація дозволить уряду стати прикладом для інших користувачів ПЗ у питанні дотримання авторських прав, додав В.Дмитришин.
Нагадаємо, що Концепцію легалізації програмного забезпечення та боротьби з нелегальним його використанням затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.05.2002 р. № 247-р. Ця Концепція визначає основи урядової політики щодо легалізації ПЗ та боротьби з нелегальним його використанням, нею передбачається проведення заходів, пов’язаних з удосконаленням та розвитком ринку ПЗ.
джерело:
Сайт Держдепартаменту
корисний матеріал? Натисніть:
|