На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У наступних світових війнах буде розвертатися боротьба за інтелектуальну власність, а не за нафту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

•«Щодо дотримання авторського права при комерційному використанні комп’ютерних ігор»

2003-12-01
Держдепартамет
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ


Щодо дотримання авторського права при комерційному використанні комп’ютерних ігор


Комп’ютерні ігри є комп’ютерними програмами, оскільки виражені у формі, придатній для зчитування комп’ютером, та охоплюються поняттям комп’ютерної програми, визначеним у статті 2 Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних» (далі — Закон).

Згідно зі статтею 3 Закону, розповсюдження на території України примірників комп’ютерних програм, а також їх прокат дозволяються лише за умови їх маркування контрольними марками. Законом не передбачено винятків для примірників аудіовізуальних творів, фонограм, комп’ютерних програм, які були введені в обіг до набрання чинності Законом.

При цьому, протягом 180 днів з дня набрання чинності Законом (опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр», № 158 від 27.08.2003 р.) імпорт, експорт, оптова та роздрібна торгівля примірниками комп’ютерних програм, баз даних можуть здійснюватися без отримання контрольної марки встановленого зразка.

Щодо державних органів, які уповноважені здійснювати перевірку правомірності використання комп’ютерних програм, повідомляємо наступне.

Державний контроль за дотриманням суб’єктами господарювання незалежно від форм власності вимог законодавства в сфері інтелектуальної власності, зокрема, авторського права, здійснюється державними інспекторами з питань інтелектуальної власності, які є посадовими особами Державного департаменту інтелектуальної власності, відповідно до Положення про державного інспектора з питань інтелектуальної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 травня 2002 року № 674.

Згідно з підпунктом 6 пункту 10 зазначеного Положення, державний інспектор має право перевіряти носії об’єктів інтелектуальної власності.

Через 90 днів з дня набрання чинності Законом, набирають чинності зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими державний інспектор уповноважений проводити огляд речей, а також вилучення речей і документів.

Спеціальним органом, завданням якого є виявлення та припинення фактів порушення прав інтелектуальної власності, є Державна служба боротьби з економічною злочинністю Міністерства внутрішніх справ України. Відповідно до Положення про Державну службу боротьби з економічною злочинністю, підрозділи цієї служби проводять у встановленому порядку оперативно-розшукові заходи, у тому числі пов’язані з установленням фактів порушення прав інтелектуальної власності.

Крім того, перевірки встановленого на комп’ютерах програмного забезпечення можуть здійснювати відповідні підрозділи інших правоохоронних та контролюючих органів, які здійснюють означену діяльність згідно з покладеними на них обов’язками та у межах своєї компетенції. Зокрема, за правопорушення авторських та суміжних прав, передбачених статтею 512 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час проведення планових та позапланових перевірок господарської діяльності, протоколи про адміністративні правопорушення мають право складати органи Державної податкової служби України.

Згідно з чинним Законом України «Про міліцію» міліція зобов’язана виявляти, запобігати, припиняти та розкривати злочини, вживати з цією метою оперативно-розшукові та профілактичні заходи, передбачені чинним законодавством, та припиняти адміністративні правопорушення. Відповідно до статті 11 зазначеного закону міліції для виконання покладених на неї обов’язків надається право складати протоколи про адміністративні правопорушення, провадити особистий огляд, огляд речей, вилучення речей і документів, застосовувати інші, передбачені законом заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення.

Що стосується інформації стосовно офіційних виробників, імпортерів ігрових комп’ютерних програм та їх версій, призначених для комп’ютерних клубів, то для її отримання Ви можете звернутись до Всеукраїнської асоціації комп’ютерних клубів за адресою м. Київ, бул. Лесі Українки, 26.

 

Голова Департаменту М.В. Паладій


джерело: http://www.sdip.gov.ua/
корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100