На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
«Венчурний бізнес — це коли інвестуються 10 компаній, з них половина стає банкрутами, у трьох ви повертаєте свої інвестиції, одна дає 10-кратне зростання й у ще одній компанії прибуток в 100 разів перевищує вкладення» — Тім Дрейпер
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Порядок оформлення заявки на отримання патенту України на промисловий зразок

2003-10-29
Ярослав Ващук

 

Що таке промисловий зразок?
Під промисловим зразком розуміється оформлювальний чи естетичний аспект виробу. Зразок може складатися з тривимірних компонентів, таких як форма чи поверхня якого-небудь виробу чи двомірних компонентів, таких як малюнок, лінії і колір.
Промислові зразки застосовуються в різноманітному асортименті промислових виробів і творів ремісничої творчості — від технічного і медичного устаткування до годинників, ювелірних виробів та інших предметів розкоші; від кухонного начиння і побутових електроприладів до транспортних засобів і архітектурних об’єктів, від малюнків на тканині до предметів дозвілля.
Для забезпечення охорони відповідно до національного законодавства більшості країн промисловий зразок повинний бути зовні привабливим. Це означає, що промисловий зразок головним чином має естетичну природу і не припускає охорону яких-небудь технічних особливостей того виробу, частиною якого він є.

Яка мета охорони промислових зразків?
За рахунок використання промислових зразків виріб здобуває зовнішню і споживчу привабливість; у результаті зростає комерційна вартість виробу й імовірність його реалізації на ринку збуту.
Якщо промисловий зразок охороняється, власник — фізична чи юридична особа, що зареєструвала зразок, забезпечує собі виключне право на захист від несанкціонованого копіювання чи імітації зразка третіми особами. Це сприяє одержанню справедливого прибутку на вкладений капітал. Ефективна система охорони також приносить користь споживачу і суспільству в цілому, забезпечуючи сумлінну конкуренцію і дотримання правил сумлінної торгівлі, а також сприяючи розвитку художньої творчості і залучаючи увагу споживача до найбільш досконалим у естетичному відношенні виробам.
Охорона промислових зразків сприяє економічному розвитку, активізуючи художню творчість у промисловості і виробництві, а також у традиційних сферах мистецтва і художніх промислів. А це сприяє пожвавленню комерційної діяльності й експорту національної продукції.
Створити промислові зразки і забезпечити їхню охорону відносно недорого і просто. Створення зразків під силу невеликим і середнім підприємствам, а також окремим художникам і ремісникам як у промислово розвинутих, так і в країнах, що розвиваються.


Порядок видачі патенту на промисловий зразок регулюється Законом України «Про охорону прав на промислові зразки» від 15.12.93 р. №3688-XII.
Законом визначено, що об’єктом промислового зразка може бути форма, малюнок чи розфарбування або їх поєднання, які визначають зовнішній вигляд промислового виробу і призначені для задоволення естетичних та економічних потреб.
Промисловий зразок відповідає умовам патентоспроможності, якщо він є новим і промислово придатним. Зразок визнається новим, якщо сукупність його істотних ознак не стала загальнодоступною у світі до дати подання заявки до відомства або, якщо заявлено пріоритет, до дати її пріоритету.
Промисловий зразок визнається промислово придатним, якщо його може бути використано у промисловості або в іншій сфері діяльності.
Право власності на промисловий зразок засвідчується патентом. Строк дії патенту на промисловий зразок становить 10 років від дати подання заявки до Укрпатенту і продовжується Укрпатентом за клопотанням власника патенту, але не більш як на п’ять років.
Право на одержання патенту має автор або його спадкоємець, якщо інше не передбачено законом.
Право на одержання патенту має роботодавець, якщо промисловий зразок створено у зв’язку з виконанням службових обов’язків чи доручення роботодавця, за умови, що трудовим договором не передбачено інше.
Для одержання патенту подається заявка, яка підлягає експертизі.
На підставі рішення про видачу патенту на промисловий зразок та за наявності документа про сплату збору за видачу патенту Укрпатент публікує у своєму офіційному бюлетені визначені ним відомості про видачу патенту.
Патент надає власнику виключне право використовувати промисловий зразок на свій розсуд.
Патент надає власнику право забороняти іншим особам використовувати промисловий зразок без його дозволу.
Власник патенту може передати на підставі договору право власності на промисловий зразок будь-якій особі, яка стає правонаступником власника патенту.
Власник патенту має право дати будь-якій особі дозвіл на використання промислового зразка на підставі ліцензійного договору.
Будь-яке посягання на права власника патенту вважається порушенням його прав, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України.

1. Заявником заповнюється і подається (особисто, поштою чи Е-mail) Патентному повіреному заявка, де вказуються його реквізити і описується суть предмету захисту.

2. Патентний повірений проводить регіональну реєстрацію поданої заявки, розрахунок витрат по державній реєстрації промислового зразка і отриманню патенту України, оформляє кошторис витрат з проектом договору на виконання робіт по правовому захисту промислового зразка.

3. Заявник подає Патентному повіреному підписаний договір, кошторис, довіреність і додаткові матеріали (фотографії, малюнки, креслення), що підтверджують патентоспроможність (новизну і промислову придатність) технічного рішення.

4. Заявник оплачує Патентному повіреному передбачений договором аванс — 50% суми договору.

5. Патентний повірений виконує роботи по дослідженню предмета захисту і оформленню документів на державну реєстрацію (протягом одного місяця за звичайним тарифом):
— аналіз предмета захисту і визначення системи захисту його складових;
— класифікація технічних рішень предмета захисту відповідно до Міжнародної класифікації промислових зразків;
— патентно-iнформацiйнi дослідження, пошук аналогів i визначення прототипу;
— визначення форми представлення технічного рішення на реєстрацію і системи його захисту;
— фотографування промислового зразка і ретушування фотографій;
— оформлення заяви, опису, креслень, реферату та ін. заявочних матеріалів відповідно до «Правил складання і подання заявки на промисловий зразок» ;
— подання особисто заявки в Укрпатент на одержання патенту з реєстрацією дати подання заявки і отриманням розписки;
— сплата збору за подання заявки і проведення експертизи.

6. Заявник оплачує Патентному повіреному 30% суми договору.

7. Патентний повірений оплачує передбачений в кошторисі державний збір за реєстрацію заявки і проведення експертизи заявки (згідно постанови КМУ №543 вiд 22.05.2001).

8. Укрпатент установлює пріоритет заявки і видає Патентному повіреному рішення про реєстрацію заявки з підтвердженням дати пріоритету (протягом місяця).

9. Заявник оплачує Патентному повіреному 20% суми договору.

10. Патентний повірений супроводжує формальну експертизу Укрпатентом заявки і приймає певні рішення чи надає відповідні додаткові документи на запити експерта (протягом п’яти місяців).При незгоді Заявника з рішеннями експертизи Патентний повірений оскаржує їх в установленому порядку, в т.ч. і в Апеляційній палаті Держдепартаменту і суді.

11. Патентний повірений оплачує державне мито за видачу патенту України на промисловий зразок і надає відповідний документ в Укрпатент (згідно Декрету КМУ «Про державне мито»).

12. Укрпатент проводить державну реєстрацію патенту на промисловий зразок, публікує відомості про промисловий зразок в офіційному бюлетені «Промислова власність» і видає Патентному повіреному патент України на промисловий зразок (протягом трьох місяців).

13. Патентний повірений вручає патент України на промисловий зразок з терміном дії 10 років Заявнику і виконує роботи по його правовому супроводженню.


Ознайомитися з документами, що вказані в статті, можна на сторінці сайту «ВЯПат»

джерело: Інтернет-сайт «ВЯПат»
корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100