На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Кишеньковий персональний комп’ютер (КПК) – обов’язковий атрибут безперервного творчого процесу і незамінна річ для творчої людини
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Найбільш розповсюджені різновиди комп’ютерного піратства

2003-08-31
Ярослав Ващук

 

Незаконне копіювання програм (ПЗ) кінцевими користувачами
Один з переважних різновидів комп’ютерного піратства — копіювання програм домашніми користувачами і співробітниками організацій без придбання відповідних ліцензій. У випадку наявності в компанії великого числа ліцензій нелегальне копіювання кінцевими користувачами може приймати форму заниження реального числа копій ПЗ, використовуваних в організації. Обмін програмами з приятелями і колегами за межами рідної організації також попадає в цю категорію.

Незаконна установка програм на тверді диски комп’ютерів
Серед компаній, що займаються постачаннями обчислювальної техніки, зустрічаються такі, котрі практикують незаконну установку програмного забезпечення на тверді диски комп’ютерів, тобто роблять продаж обчислювальної техніки з попередньо встановленими неліцензійними копіями програмного забезпечення. Вони піддають покупців своєї продукції ризику, продаючи їм комп’ютери без ліцензій на право використання попередньо встановленого на них програмного забезпечення. Здобуваючи новий ПК із попередньо встановленим на ньому ПЗ Microsoft, варто завжди звертати увагу на наявність сертифіката дійсності (Certificate of Authenticity, COA).

Підробка
Підробкою називають широкомасштабне піратство, що припускає нелегальне тиражування ПЗ й упакування, а також їхнє поширення під видом легальних продуктів. При такім тиражуванні найчастіше робиться все, щоб підроблений продукт по зовнішньому вигляді не відрізнявся від оригінального. Підробка ПЗ може здійснюватися на високому технічному рівні, з додатком значних зусиль для забезпечення точності копіювання упакування, логотипів і елементів захисту, таких як голограми. Однак у Україні поки найбільш поширені підробки найпростішого виду, з поліграфією низької якості чи навіть надписаними від руки етикетками і носіями, упакованими в пластикові пакети, — їх звичайно продають ринкові чи вуличні торговці. У кожній зі своїх форм підробка ПЗ завдає величезної шкоди як власнику авторських прав на ПЗ, так і легальних користувачах.

Розповсюджувачі підробленого ПЗ, як правило, залучають покупців низькими цінами. Але от чого ви не почуєте від них, так це згадування про ризики для користувачів, зв’язаних з використанням їхніх товарів. Розповсюджувачі підробленого ПЗ також звичайно ховають той факт, що продають неліцензійний продукт, покупець якого фактично не здобуває законного права їм користатися.

Підроблене ПЗ іноді важко відрізнити від справжнього. Тому важливо проінформувати користувача про ознаки, по яких вони могли б відрізнити оригінал від підробки. З цією метою Microsoft вбудовує у свої продукти ряд елементів захисту від піратського копіювання. Ці елементи призначені для підвищення захищеності користувача, що з їхньою допомогою може переконатися в дійсності продукту перед покупкою.

Порушення в каналі продажів
Порушення в каналі продажів укладаються в тім, що версії продуктів, призначені для продажу зі спеціальними знижками — наприклад, виробникам комп’ютерів чи для використання в академічних установах — перепродуються особам чи організаціям, що не попадають у категорії, для яких ці знижки призначаються.

Продаж академічних версій продуктів як звичайних
Академічними називаються повноцінні версії продуктів Microsoft, пропоновані за зниженими цінами тільки для використання в академічних установах, що відповідають установленим Microsoft вимогам. Академічні версії продуктів маркіруються словами Academic Edition (чи Academic Price, «Академічна ліцензія») і комплектуються повною документацією, хоча в деяких випадках це бувають не друковані матеріали, а картка з посиланнями на електронні джерела.

Продаж дистрибутивів і наборів документації, що поставляються по програмі WWF, як повноцінних продуктів
Організації, що укладають ліцензійні угоди типів Open License і Open Subscription License, можуть замовляти потрібні їм компоненти продуктів по програмі Microsoft World Wide Fulfillment (WWF). Ці типи ліцензійних угод мають на увазі, що покупець не одержує носіїв чи документації на всі копії, що здобуваються, ПЗ; а та кількість цих матеріалів, що йому все-таки потрібно (якщо потрібно), здобувається по окремому замовленню. Носії і документація поставляються в таких випадках у пакувальному целофані з наклейками World Wide Fulfillment на коробочках дисків CD-ROM і, у даний час, маркіруються фразою Not for Retail or OEM Distribution («Не для роздрібного чи продажу поширення разом з обчислювальною технікою»). Покупка таких продуктів особами, що не володіють ліцензією Open License чи Open Subscription License, є незаконною.

Важливо розуміти, що ці матеріали є лише складеними компонентами справжнього продукту і не несуть ліцензії на його використання. Ліцензії здобуваються в рамках угоди Open License чи Open Subscription License окремо і служать законною підставою для наступного придбання інших компонентів. При замовленні матеріалів по програмі WWF продавець повинний вимагати пред’явлення покупцем номера його ліцензійної угоди Open License чи Open Subscription License і перевіряти зведення про придбані ліцензії.

Незаконне поширення ОЕМ-версій програмного забезпечення
OEM-версії програмного забезпечення (OEM — Original Equipment Manufacturer) — це спеціальні версії продуктів, призначені для поширення тільки разом з комп’ютерним устаткуванням.

Microsoft ніколи не дає дозволу на поширення OEM-версій своїх продуктів окремо від комп’ютерного устаткування.

Інтернет-піратство
Спеціальний термін «інтернет-піратство» використовується для позначення широкої практики використання глобальної мережі для незаконного копіювання і поширення підробленого й іншого незаконно розповсюджуваного ПЗ. У це поняття входить, зокрема, використання інтернету для реклами, пропозиції на продаж, придбання чи поширення піратського ПЗ.

За останні кілька років масштаби продажу підробленого ПЗ через інтернет-компанії й електронні аукціони збільшилися в кілька разів, що перетворилося в насущну проблему для користувачів, законослухняних інтернет-компаній і індустрії програмного забезпечення.


Інформація з сайту Microsoft

джерело: Інтернет-сайт «ВЯПат»
корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100