На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У світі діє понад 5,8 млн. патентів і кожний день подається 2 тис. патентних заявок, в Україні зареєстровано 86 тис. патентів на винаходи
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Оцінка результатів новітніх досліджень і дослідно-конструкторських робіт в галузі робототехніки з точки зору їх інноваційного потенціалу (продовження, третя аналітична стаття)

2012-12-22
Андрій (Гавріель) Лівшиць

До моменту створення процесорної елементної бази і новітніх комплектуючих компонентів і датчиків, робототехніка в більшості випадків розглядалася як додатковий екзотичний елемент автоматичних виробничих ліній
З появою і подальшим розвитком гнучких автоматизованих виробництв поступово перейшов у системи автономних гнучких автоматизованих модулів робототехніка почала набувати абсолютно нове місце в сучасному житті
В даний час навіть важко сказати де не застосовуються роботи, вони міцно зайняли своє місце під сонцем
Особливо швидко всілякі типи роботів впроваджуються в системи спец-техніки, в безпілотні літальні апарати і в новітні системи озброєнь і ефективного і безпечного бойового та матеріально-технічного забезпечення армійських підрозділів, особливо в бойових умовах чи умовах максимально наближених до бойових
З'явилося безліч роботизованих охоронних систем з елементами штучного інтелекту, як наприклад в банківській сфері


З'явилися роботи-гуманоїди для застосування, практично у всіх сферах життя

Управління перспективних дослідницьких проектів (DARPA) міністерства оборони США оприлюднило програму поліпшення можливостей військових роботів, яка отримала назву "Максимум мобільності і маніпуляцій" (M3, Maximum Mobility and Manipulation). Як повідомляє Defence Talk, в рамках програми були укладені десятки контрактів з дослідними лабораторіями та компаніями. Програма M3 включає в себе чотири дослідних проекту, які будуть проводитися паралельно.
У рамках першого проекту буде здійснюватися розробка інструментів та обладнання, які дозволять випускати прототипи нових роботів з розрахунковою мобільністю і здатністю до скоєння різних операцій. В рамках цього проекту, що отримав назву Track 1, контракти були укладені з компаніями Raytheon і Vecna Technologies, а також з Університетом Карнегі-Меллон, Лабораторією реактивного руху і Каліфорнійським університетом у Санта-Круз.
Проект Track 2 передбачає розробку технологій швидкого виробництва і автоматичного складання, які згодом будуть застосовуватися при випуску нових роботів. В рамках цього проекту були укладені контракти з Корнельського університету, Гарвардом, Тафтскім університетом і Каліфорнійським університетом у Берклі.
В рамках Track 3 будуть створені системи керування роботами, включаючи динамічну зміну швидкості залежно від навколишніх умов і систему динамічної стабілізації. Дослідженнями за цим проектом будуть займатися Університет Карнегі-Меллон, Західний резервний університет Кейза, Технологічний дослідний інститут в Джорджії, Массачусетський технологічний інститут, Каліфорнійський університет в Санта-Барбарі та компанії iRobot і Tekrona.
Нарешті, проект Track 4 передбачає створення демонстраційних прототипів роботів і різних пов'язаних підсистем. Цим проектом будуть займатися Університет Карнегі-Меллон, Массачусетський технологічний університет, Державний університет Орегона, Інститут людського і машинного сприйняття і компанії HRL, iRobot і Other Lab. Обсяг фінансування програми M3 не уточнюється.
Управління перспективних дослідницьких проектів міністерства оборони США (DARPA) навчило чотириногого робота-носильника LS3 (Legged Squad Support System) реагувати на голосові команди, швидко підніматися після падіння, орієнтуватися в складних умовах місцевості і слідувати за людиною. Про це йдеться в прес-релізі DARPA, опублікованому 19 грудня.
Випробування LS3 проходили протягом двох тижнів в лісистій місцевості в штаті Вірджинія за співпраці з дослідницькою лабораторією Корпусу морської піхоти США (MCWL). В ході випробувань, як показано у відеоролику, робот слідував за оператором по лісі, виконуючи його команди на кшталт "LS3, включаючи" і "LS3, за мною", піднімався в гору, переходив через струмок і долав різні перешкоди.
Потім поведінку робота перевірили в міських умовах. Раніше також повідомлялося про плани випробувати LS3 в гористій місцевості в Афганістані.
Робот LS3, відомий також як BigDog, був розроблений компанією Boston Dynamics. Він може використовуватися в якості в'ючної мула для військовослужбовців та нести вантаж масою до 180 кілограмів на відстань до 32 кілометрів. Крім того, LS3 може служити додатковим джерелом енергії для підзарядки портативних пристроїв.
Орієнтуватися на "хазяїна", обходити перешкоди і коректувати маршрут LS3 може завдяки комплекту відео-та аудіодатчіков.
Крім LS3 DARPA курирує розробку і ряду інших роботів для військових і околовоенних цілей. Зокрема, Boston Dynamics розробила колісного "робота-блоху" Sand Flea, який може підстрибувати на висоту до дев'яти метрів.

Армія США випробує двох нових розвідувальних роботів, розроблених компанією Boston Dynamics. Як повідомляє CNET, колісний робот Sand Flea ("Піщана блоха") здатний стрибати на висоту більше дев'яти метрів, а крокуючий робот-тарган RHex вміє без праці переміщатися по бруду і гористій місцевості, а також плавати під водою.
За даними CNET, RHex має шість "ніг" і важить трохи більше 13 кілограмів. Робот оснащений камерами спостереження і може працювати від акумулятора протягом шести годин. Радіус дії робота становить близько 600 метрів. Відеопрезентацію RHex можна подивитися тут.
Sand Flea являє собою легкого чотириколісного робота вагою 4,9 кілограма. Заряду його акумулятора вистачає для 25 стрибків. Як видно по відеопрезентації Boston Dynamics, "Піщана блоха" з легкістю вистрибує на дах дев'ятиметрового будівлі. За інформацією ieee Spectrum, для стрибка Sand Flea використовує поршень зі стисненим вуглекислим газом.
Як передає CNET, роботів Sand Flea і RHex, зокрема, планується використовувати в Афганістані.
Раніше Boston Dynamics представила вдосконалену версію робота-мула для військовослужбовців LS3 (також відомого як Big Dog) і найшвидшого в світі робота-гепарда Cheetah.

Чотириногого робот Cheetah ("Гепард"), розроблений компанією Boston Dynamics, встановив рекорд швидкості серед крокуючих роботів. Як повідомляється на сайті Управління перспективних дослідницьких проектів (DARPA) міністерства оборони США, Cheetah зміг розігнатися до 28,9 кілометра за годину.
Відеозапис забігу чотириногого робота в лабораторних умовах можна подивитися тут. Попередній рекорд швидкості серед крокуючих роботів був поставлений в 1989 році і склав 21 кілометр на годину.
В основі механіки Cheetah лежить принцип руху найбільш швидких тварин. Подібно гепарду робот розвиває швидкість за рахунок згинання та розгинання "спини". Протягом року Boston Dynamics планує випробувати робота Cheetah в природних умовах.
Cheetah розробляється в рамках програми роботобудування M3 (Maximum Mobility and Manipulation) за замовленням DARPA. Програма не має конкретних військових цілей і є більшою мірою науковим проектом. Її результати, тим не менш, можуть у подальшому бути використані у військових цілях.
В даний час компанія Boston Dynamics також займається розробкою для DARPA в'ючної робота LS3 (Legged Squad Support System), призначеного для перенесення спорядження американських військовослужбовців. Робот пересувається на чотирьох кінцівках і орієнтується за допомогою візуальних і аудіодатчіков на свого "господаря". LS3 здатний самостійно пересуватися, прокладати і коректувати маршрут, а також обходити перешкоди.

Управління перспективних дослідницьких проектів (DARPA) Пентагону уклало з американською компанією Boston Dynamics контракт на створення робота, здатного переносити тяжкості в умовах пересіченій місцевості. Як повідомляє Defense Industry Daily, Boston Dynamics одержить 32 мільйони доларів на розробку робота LS3, який зовнішнім виглядом буде нагадувати мула.
Використовувати нову машину планується в Афганістані, де робот буде переносити до 180 кілограм по скелястій місцевості на відстань до 32 кілометрів. При цьому маса самого апарата складе не більше 570 кілограмів. "Мул" повинен буде відрізнятися автономністю і здатністю функціонувати впродовж 24 годин.
За даними DARPA, робот-мул буде володіти чотирма "ногами" і зможе пристосовуватися до змінюється ландшафту. Зокрема, апарат повинен вміти ходити, бігати риссю, просуватися стрибками, перестрибувати перешкоди і відновлювати рівновагу у випадку, якщо воно буде порушено зовнішніми чинниками.
LS3 буде заснований на вже наявній розробці Boston Dynamics - роботі BigDog, який вже відповідає деяким вимогам DARPA. Зокрема, він може ходити, бігати і відновлювати рівновагу навіть на слизькій поверхні. Ознайомитися з деякими можливостями BigDog можна тут.


Управління перспективних дослідницьких проектів (DARPA) міністерства оборони США проведе масштабні польові випробування прототипу чотириногого робота-носильника, повідомляє Defense Aerospace.
У рамках випробувань проектом LS3 (Legged Squad Support System) належить протягом доби без дозаправки нести вантаж масою близько 180 кілограмів на відстань 32 кілометри. За задумом розробників, робот-носильник повинен орієнтуватися на "господаря" (в особі військовослужбовця Армії США або Корпусу морської піхоти) за допомогою відеосенсоров, обходити перешкоди на шляху, а також, при необхідності, самостійно коригувати маршрут.
Крім функції в'ючної мула LS3, як очікується, буде виконувати роль додаткового джерела енергії для підзарядки радіостанцій і портативних пристроїв. Надалі робота планується оснастити аудіодатчікамі і "навчити" відгукуватися на команди на кшталт "стій", "сидіти" і "до мене".
Як повідомлялося раніше, польові випробування LS3 можуть пройти в гористій місцевості Афганістану. Відео з попередніми випробуваннями робота в природних умовах можна переглянути за посиланням.
В основі робота LS3 лежить проект BigDog компанії Boston Dynamics. Мета розробки подібного пристрою - знизити фізичне навантаження на піші підрозділи Армії і Морської піхоти і тим самим підвищити їх боєготовність. Як відзначає Defense Aerospace, маса повної польової амуніції американських військовослужбовців може досягати 45 кілограмів.

Управління перспективних дослідницьких проектів (DARPA) міністерства оборони США продемонструвало нову підвіску для гусеничних роботів. Як повідомляється на сайті відомства, нова підвіска дозволяє роботові переміщатися по нерівній поверхні з підвищеною швидкістю.
Згідно відеозапису, доступної на сайті Youtube, з включеною новою підвіскою робот iRobot 510 PackBot рухається по пересіченій місцевості більш плавно і не "підстрибує" на купині і при подоланні перешкод.
За даними DAPRA, розробка нової підвіски ведеться в рамках дослідницької програми в галузі робототехніки M3 (Maximum Mobility and Manipulation). Метою програми є вдосконалення не лише самих роботів, але і способів їх виготовлення і управління ними.
Раніше DARPA представило вдосконалену версію в'ючної робота для піхотинців LS3 (Legged Squad Support System) і найшвидшого в світі чотириногого робота Cheetah.

На найпрестижніших і важливих міжнародних виставках і форумах сьогодні можна побачити комерційний і природно інноваційний інтерес до спеціальних роботам і роботизованим системам допоміжного призначення
Що важливо цей інтерес починають виявляти ті найбільші світові компанії, які були родоначальниками конвеєрного виробництва і виробничої автоматизації
На останньому мотор-шоу компанія Форд мотор представила робота екскурсовода, який при мінімальній модифікації і додатковому програмуванні прцессоров може виконувати безліч монотонних і погано оплачуваних робіт
Робот легко вбудовується у виробничі та комерційні системи і ситуації, він легко і точно розпізнає співрозмовника і повинен стати у багатьох випадках незамінним помічником виробничого персоналу, а у багатьох випадках і самостійним виконавцем
Такі типи роботів дозволяють вирішити одну з найбільш болючих проблем сучасного комерційного інноваційного розвитку пов'язану з горезвісним людським фактором
Що важливо такий співробітник не втомлюється і однаково якісно виконує свою роботу в будь-який час доби і в будь-якої виробничої та психологічної ситуації

корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100