На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
«Венчурний бізнес — це коли інвестуються 10 компаній, з них половина стає банкрутами, у трьох ви повертаєте свої інвестиції, одна дає 10-кратне зростання й у ще одній компанії прибуток в 100 разів перевищує вкладення» — Тім Дрейпер
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Який порядок оподаткування ПДВ роялті?

2008-12-08
Ярослав Ващук

Відповідно до п. 1.30 ст. 1 Закону N 334/94-ВР під терміном "роялті" розуміють платежі будь-якого виду, одержані як винагорода за користування або за надання права на користування будь-яким авторським правом на літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп’ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення; за придбання будь-якого патенту, зареєстрованого знака на товари і послуги чи торгової марки, дизайну, секретного креслення, моделі, формули, процесу, права на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).

Не вважаються роялті платежі за отримання об’єктів власності, визначених у частині першій зазначеного пункту, у володіння або розпорядження чи власність особи або якщо умови користування такими об’єктами власності надають право користувачу продати або відчужити іншим способом такий об’єкт власності або оприлюднити (розголосити) секретні креслення, моделі, формули, процеси, права на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау), за винятком випадків, коли таке оприлюднення (розголошування) є обов’язковим згідно із законодавством України.

Щодо порядку обкладання ПДВ, то якщо відповідний платіж має ознаки роялті, то згідно з пп. 3.2.7 п. 3.2 ст. 3 Закону N 168/97-ВР такі винагороди за таке використання не є об’єктом обкладання ПДВ. При цьому в особи, яка передає об’єкт права у користування та отримує компенсацію за таку операцію, відсутнє право на податковий кредит по сумах ПДВ, нарахованих (сплачених) за придбані або виготовлені товари (у тому числі при їх імпорті) та послуги, вартість яких відноситься до складу витрат, пов’язаних із здійсненням такої операції.

Якщо відповідний платіж не має ознаки роялті, тобто об’єкти передаються у володіння або розпорядження чи власність, то така операція є об’єктом оподаткування відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону N 168/97-ВР як поставка послуг і податкові зобов’язання в особи, котра надає такі послуги і передає об’єкт права, та виникають за першою з подій: або з дати надходження платежів на розрахунковий рахунок, або з дати передачі (відчуження) такого об’єкта. При цьому на дату виникнення податкових зобов’язань виписується податкова накладна.

У разі якщо постачальником таких послуг є нерезидент, то з урахуванням положень п. 6.5 ст. 6, п. 10.1 ст. 10, пп. 7.3.6 п. 7.3 ст. 7 Закону N 168/97-ВР особа, якій надаються такі послуги, збільшує податкові зобов’язання за датою першої з подій: списання коштів з розрахункового рахунку платника податку в оплату послуг або дата оформлення документів, що засвідчують факт виконання послуг нерезидентом. При цьому на дату сплати таких податкових зобов’язань відповідно до пп. 7.5.2 п. 7.5 ст. 7 Закону N 168/97-ВР у такої особи виникає право на податковий кредит.

джерело: Інтернет-сайт «ВЯПат»
корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100