Третього вересня профільний Комітет Верховної Ради України планує розглянути питання ефективного застосування законодавства в сфері авторського права й суміжних прав, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Очікується, що на цих комітетських слуханнях будуть присутні відомі іноземні фахівці, європейські експерти — голова Авторсько-правового союзу Центральної й Східної Європи Міхалі Фічер і керівник проектів відділу з питань співробітництва з деякими країнами Європи й Азії, Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) Сауле Тлевлесова.
У ході міжнародної конференції, що почалася 1 вересня в Криму, де беруть участь і іноземних гостей, пані Тлевлесова відзначила, що протягом останнього десятиліття в Україні досить інтенсивно здійснюється становлення системи захисту інтелектуальної власності.
Ця система охоплює законодавчі, організаційні, освітні та культурні взаємозалежні механізми.
«Можна із упевненістю сказати, що в Україні закладені основи цілісної законодавчої бази у сфері інтелектуальної власності. Одночасно триває інтенсивний прогрес приведення норм національного законодавства до міжнародних стандартів, що дає можливість забезпечити становлення цивілізованого ринку об’єктів інтелектуальної власності, створення умов для викорінювання піратських механізмів виготовлення й поширення контрафактних творів», — акцентувала Сауле Тлевлесова. Вона також відзначила, що на сьогодні в Україні сформована організаційна структура державних органів, які прямо або побічно забезпечують охорону прав у сфері інтелектуальної власності.
Пані Сауле звернула увагу на активне й плідне співробітництво між ВОІВ і Державним департаментом інтелектуальної власності.
Активний розвиток сфери інтелектуальної власності України було відзначено також директором департаменту з питань європейського й міжнародного співробітництва Європейського патентного відомства паном Жераром Жиру. Він сказав, що Європейське Патентне Відомство (ЄПВ) готове перейти на новий рівень співробітництва з Українським патентним відомством, сприяти в створенні електронної патентної бібліотеки, забезпечення подачі заявки в електронному вигляді та інших питаннях. Пан Жиру відзначив, що українське відомство на сьогодні поки єдине серед країн колишнього Радянського Союзу, якому ЄПВ зробили таку пропозицію. Він висловив впевненість у тім, що незабаром Україна здійснить всі необхідні процедури, щоб стати повноправним членом Європейського патентного відомства.
У цьому зв’язку голова Авторсько-правового союзу Центральної й Східної Європи Міхалі Фічер дав оцінку досягненням України в законодавчій частині. Він повідомив, що вже багато років аналізує українське законодавство і вважає, що наша країна рухається у правильному напрямку. «Загалом, — сказав він, — закони України щодо інтелектуальної власності — згідно з Європейськими нормами. Це стосується і нового законопроекту про авторські та суміжні права. Дуже добре, що там введено положення, які дають можливість врегулювати відносини між організаціями колективного управління, яких в Україні 14. Але я думаю, що цей законопроект можна зробити ще більш ефективним, якщо внести кілька змін. Про ці нюанси, я скажу на Комітетських слуханнях, якщо, звичайно, мені нададуть слово».
Міжнародні експерти розглянули питання про те, які фактори впливатимуть на розвиток авторського права у світі й Україні, як частини світового співтовариства. На їхню думку, перспектива за новими технологіями та Інтернетом.
корисний матеріал? Натисніть:
|