На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Сила інтелекту не в тому, щоб все знати, а в тому щоб знати, де в даний момент можна знайти необхідну інформацію
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Європа бореться з піратами. Тому що не хоче дарувати їм 2 млрд євро в рік

2003-07-28
Ігор Федюкін

Єдина Європа посилює методи боротьби з піратами. З 1 січня 2004 р. європейські митники зможуть збуджувати розслідування у відношенні виробників контрафактної продукції, не чекаючи скарг із боку власників брендів. Експерти Євросоюзу вважають, що пірати наносять шкоду європейській економіці на 2 млрд євро щорічно. Не виключено, що Європарламент введе і кримінальну відповідальність для піратів.

Євросоюз закінчив узгодження нових митних правил, спрямованих на боротьбу з контрафактною продукцією, потік якої, за словами чиновників, захлиснув Європу. Відповідно до нових правил митники зможуть проводити більш ретельні огляди, а також самостійно збуджувати розслідування по фактах виробництва піратської продукції, не чекаючи скарг із боку постраждалих власників торгових марок, що підробляються. Нові правила також дозволять митникам заарештовувати товари, у маркіруванні яких «неправомірно» використовуються географічні назви, такі як шампанське, зроблене за межами Шампані, чи пармезан, що ніколи не бував у Парме. Крім того, прийняті правила охороняють окремі сорти квітів і фруктів. Нові митні правила ЄС набирають сили з 1 січня 2004 р.

Крім посилення митного контролю ЄС розглядає можливість уведення карного переслідування виготовлювачів контрафактних товарів, включаючи більш високі штрафи і тюремне ув’язнення. Відповідні пропозиції усе ще обговорються Європарламентом, і до їх вступу в силу може пройти ще кілька років. Однак схвалені правила були прийняті з рекордною швидкістю: з моменту їхнього прийняття Брюсселем до закінчення їхнього узгодження національними урядами пройшло усього півроку. Швидкість прийняття нових правил показує, «наскільки серйозно ми відносимося до проблеми», заявив офіційний представник ЄС Джонатан Тодд.

Комісар ЄС з питань єдиного ринку Фріц Болкестейн заявив, що контрафактні товари складають від 5% до 7% обсягу світової торгівлі. По його оцінці, заснованої на приблизній вартості товарів, затримуваних щорічно на зовнішніх границях ЄС, вони наносять економіці союзу збиток на 2 млрд євро. «Тепер це не просто проблема підробки предметів розкоші. Коли мова йде про ліки чи продуктах харчування, контрафактні товари являють собою дійсну небезпеку для здоров’я споживачів», — говорить Болкестейн.

По оцінках Всесвітньої організації охорони здоров’я, на контрафактні ліки приходяться 6% світового ринку лікарських засобів. У Пакистані на «ліві» ліки приходиться до 50% обороту приватних аптек, а в Нігерії половина продаваних лік визнана «марними».

У 2001 р. на границях ЄС були затримані близько 100 млн одиниць піратських товарів, що в 10 разів більше, ніж у 1998 р. Серед арештованих товарів більш 4 млн одиниць контрафактних напоїв і продуктів харчування, більш 4,5 млн предметів одягу, 1 млн одиниць побутових електроприладів і 1,5 млн іграшок. Однак лідирують серед контрафактних товарів CD, DVD, аудіо- і відеокасети, яких за 2001 р. було арештовано майже 40 млн екземплярів. Крім цього в 2001 р. прикордонники затримали ще 42 млн одиниць «інших товарів», починаючи від лік і кінчаючи автозапчастинами. У 22% випадків джерелом контрафактних товарів був Таїланд, у 18% — Китай, у 8% — Туреччина, у 5% — Гонконг і в 4% — Чехія.


Використані матеріали FT, Dow Jones. «Відомості» 24 липня 2003


джерело: «Відомості» 24 липня 2003
корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100