На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Прибутки від використання патентів у світі зросли від 3 млрд дол. у 1982 році до 120 млрд дол. у 2003 році
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Торгівці повітрям
У найближчі 50 років найбільш динамічним і прибутковим буде ринок високих технологій. Але заробити на ньому мільярди зможуть тільки великі IT-корпорації

2007-02-09
Андрій БЕРЕЖАНСЬКИЙ

«Транснаціональні корпорації володітимуть практично всіма ресурсами світової економіки: продовольчими, паливно-енергетичними, комунікаційними, інформаційними, виробничо-технологічними (включаючи високі технології). На корпорації працюватиме більша частина населення планети», — стверджує російський футуролог Олександр Владимиров. Реалізація цього фантастичного сценарію можлива вже в найближчому майбутньому.

Наприклад, на п’ять провідних IT-корпорацій зараз припадає 18% обороту світового ринку високих технологій. Кожна з них оперує сумами, що у кілька разів перевищують бюджети багатьох країн. І це не межа. IT-корпорації з року в рік обзаводяться дрібними компаніями з перспективними програмами і технологіями, таким чином перманентно нарощуючи обороти.

Можливо, нинішня експансія великої п’ятірки не була б такою агресивною, якби 10 років тому IT-корпорації не змінили бізнес-пріоритети — «чисте» виробництво на надання послуг і консультування великого бізнесу. Ті, хто не встиг перекваліфікуватися, пішли з ринку або з лідерів перетворилися на аутсайдерів. IBM свого часу конкурувала з Amdal і DEC (не плутати з голландським виробником систем гнучких повітроводів). IBM, що продала виробництво персональних комп’ютерів та ноутбуків, і сьогодні входить до п’ятірки найбільших хай-тек-компаній. А інформацію про конкурентів, які не побажали розлучитися зі складальним конвеєром, сьогодні можна знайти тільки у віртуальних музеях…


Повний текст статті на сторінці сайту

корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100