На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Патентний повірений на безоплатній основі надає консультації
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

7 нових див світу

2007-01-08

Новий перелік див* складатиметься здебільшого зі стародавніх пам’яток


Піраміда Хеопса

Загальна інформація
Пам’ятка однієї з найдавніших людських цивілізацій збереглася у вигляді, наближеному до того, який вона мала в давні часи. Часом спорудження піраміди вважають 2590-2568 рр. до н. е. Її нинішня висота становить 138 м (оригінальна — 147 м). Піраміда збудована з 2,5 млн вапняних блоків середньою вагою по 2,5 т. Символіка і конструкція пірамід, які є місцем поховання єгипетських фараонів, досі залишається предметом наукових досліджень.

З коментарів експертів
Піраміди донині є загадкою, яку ніхто не відгадав.

Коментар Контрактів
Об’єкт перебуває поза чи то над конкурсом, позаяк належить до первісного античного переліку див світу.


Велика Китайська стіна

Загальна інформація
У слов’янських та багатьох інших європейських мовах назва Піднебесної походить від тюркського слова китай (хінай) — фортеця, стіна. Мур завдовжки 10 тис. лі (4-5 тис. км) почали споруджувати у 300 р. до н. е. за наказом першого китайського імператора Цинь Шихуанді. Зведення стіни, що має середню висоту 6,6 м (місцями сягає 10 м) і ширину 5,5-6,5 м (достатню для двостороннього руху возів), було зумовлене потребою оборонятися від агресивних північних кочовиків.

З коментарів експертів
Пам’ятник титанічній людській праці.

Коментар Контрактів
Велика Китайська стіна вже давно має неофіційний статус восьмого дива світу, до того ж легітимізації цього дива, вочевидь, сприятимуть численні голоси громадян КНР, які візьмуть активну участь у голосуванні.


Афінський Акрополь

Загальна інформація
Гора в Афінах, на якій нині розташовані руїни Акрополя, слугувала давнім грекам місцем для культових споруд ще у 3500-3000 рр. до н. е. Того вигляду, який частково зберігся до наших днів, Акрополь набув у V ст. до н. е. Храмовий комплекс, який складається з Парфенону, Пропідейону, Ерехтейону та храму Ніки Аптерос (Ніки Безкрилої), є однією з найвизначніших пам’яток Стародавньої Греції.

З коментарів експертів
«В античні часи Акрополь несправедливо був обділений увагою сучасників і не потрапив до переліку семи див світу. Варто відновити історичну справедливість.

Коментар Контрактів
Акрополь — символ європейської цивілізації, колискою якої була Стародавня Греція, тому, ймовірно, більшість голосів європейців припаде саме на цей об’єкт.


Тадж Махал

Загальна інформація
Індійський палац Тадж Махал нарівні з Великою Китайською стіною має статус восьмого чи то азійського дива світу. Його спорудили у XVII ст. за наказом Шаха Джахана на честь коханої дружини могутнього володаря. Будівництво палацу-мавзолею, де була похована Мумтаз Махал (дружина шаха), тривало 22 роки — мармур для нього везли за 300 км. Вдівець не шкодував грошей і залучив найкращих архітекторів.

З коментарів експертів
«У світі не існує романтичнішого місця — це пам’ятник усім закоханим, окрім того, немає людини, яка не назвала б Тадж Махал дивом світу, побачивши його на фотографії.

Коментар Контрактів
Перемога Тадж Махалу на виборах див світу зумовлена голосами як патріотично налаштованих індусів, так і багатьох європейських туристів.


Статуї острова Пасхи

Загальна інформація
Острів Пасхи був відкритий європейцями доволі пізно — 1772 року, відтак вивчення його пам’яток є досі актуальним. Острів відомий 600 статуями, які місцеві мешканці називають моаї. Велетенські ідоли мають висоту 4-10 м і вагу 20-90 т. Дослідники досі не мають жодної версії щодо технології виробництва та розташування статуй на маленькому вулканічному острові, так само нерозшифрованою залишається письменність тубільців.

З коментарів експертів
Родимка та тілі цивілізації.

Коментар Контрактів
Статуї острова Пасхи мало хто бачив на власні очі. Однак завдяки численним тематичним публікаціям і телевізійним передачам це визначне місце є відомим широкому колу людей. Це значно збільшує шанси статуй острова Пасхи на включення до нової сімки див світу.


Давнє місто інків Мачу-Пікчу

Загальна інформація
Місто індіанського племені інків XV ст. (існують версії більш раннього виникнення Мачу-Пікчу) проіснувало до іспанської експансії 1572 року. Розташоване на території Перу. До наших днів збереглося чимало архітектурних споруд доби інків в Мачу-Пікчу: палаци, храми, помешкання вельмож та простих громадян, обсерваторія — майданчик, з якого інки вели астрономічні дослідження.

З коментарів експертів
Загадка давньої цивілізації, яка досі хвилює розум і серця археологів та істориків. Доки її не розгадають, Мачу-Пікчу має право називатися дивом світу.

Коментар Контрактів
Одне з найвизначніших місць Латинської Америки, вочевидь, спонукатиме мешканців цього континенту голосувати. Щоправда, Мачу-Пікчу конкуруватиме з мексиканським містом майя Чічен-Іца.


Статуя Свободи

Загальна інформація
Євроатлантичне диво. Ідея спорудження скульптури «Свобода, що несе світло світу» належала французьким архітекторам, які спільно з американськими колегами спорудили відому статую у 80-х роках XIX ст. Презентація символу США та демократії відбулася 28 жовтня 1886 року. Висота статуї Свободи сягає 93 м. У Сполучених Штатах скульптура стала чимось на кшталт пам’ятників Леніну в СРСР — в країні та на її колишній землях (зокрема, у Панамі) розташовані 200 копій статуї Свободи.

З коментарів експертів
Це символ однієї з найважливіших людських цінностей — Свободи.

Коментар Контрактів
Не викликають сумніву патріотичні почуття та інтернет-активність американців, котрі масово голосуватимуть за свій національний символ. До них можуть долучитися шанувальники модерної архітектури та ідейні борці за ліберальні цінності.


*Рейтинг складено за підсумками опитування фахівців туристичних компаній «Гамалія», «Феєрія», TEZ TOUR, KARYA TOUR, M.I.B.S. TRAVEL UKRAINE і туристичного журналу «Мандри».

корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100