На главную | Пишите нам | Поиск по сайту тел (063) 620-06-88 (другие) Укр | Рус | Eng   
Прибыли от использования патентов в мире возросли от 3 млрд долл. в 1982 году до 120 млрд долл. в 2003 году
  новости  ·  статьи  ·  услуги  ·  информация  ·  вопросы-ответы  ·  о Ващуке Я.П.  ·  контакты за сайт: 
×
Если вы заметили ошибку или опечатку, выделите мышкой текст, включающий
ошибку (всё или часть предложения/абзаца), и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.
×

«Инструкция относительно пользования персональным компьютером»

2004-03-20
Государственная судебная администрация Украины

ІНСТРУКЦІЯ
щодо користування персональним комп’ютером

Затверджено
Наказ Державної судової адміністрації України 10.01.2004 N 1/04

 


1. Загальні положення

1.1. Інструкція щодо користування персональним комп’ютером (далі — Інструкція) розроблена на виконання вимог Закону України «Про Національну програму інформатизації» [74/98-ВР], що стосуються вирішення проблеми забезпечення інформаційних потреб, зокрема у сфері діяльності державної судової адміністрації, а також судочинстві.

1.2. Ця Інструкція визначає загальні вимоги для користування в Державній судовій адміністрації України, територіальних управліннях державної судової адміністрації та судах загальної юрисдикції персональним комп’ютером.

2. Стислий опис персонального комп’ютера

2.1. Персональний комп’ютер складається з системного блока, монітора, клавіатури, маніпулятора «миша» та джерела безперебійного живлення (далі — ДБЖ), з’єднаних між собою кабелями живлення та інформаційними кабелями.

2.2. На передній панелі системного блока розташовані: — «CD-ROM» дисковод; — дисковод для гнучких магнітних дисків; — клавіша ввімкнення живлення; — кнопка «RESET».

2.3. Підключення додаткових внутрішніх або зовнішніх пристроїв до персонального комп’ютера повинно виконуватись тільки працівником, відповідальним за роботу комп’ютерної техніки (далі — Адміністратор).

2.4. Забороняється змінювати послідовність підключення пристроїв до ДБЖ, а також до мережі електричного струму.

3. Умови роботи та зберігання персонального комп’ютера

Таблиця: | Температура | Вологість | |----| | Зберігання | Робота | Зберігання | Робота | |--| |від -30 град.C|від 0 град. C |Макс. вологість |Макс. вологість | |до +70 град. C|до +50 град. C|92 % (36 град. C)|92 % (36 град. C)|

4. Вимоги щодо безпеки користування персональним комп’ютером

4.1. З метою запобігання нещасних випадків забороняється вмикати персональний комп’ютер при знятому корпусі.

4.2. В кінці робочого дня або у разі тривалої перерви у роботі (вихідні або святкові дні, на час відпустки тощо) вилку кабеля живлення персонального комп’ютера слід від’єднати від розетки електромережі.

4.3. Персональний комп’ютер може бути підключений тільки до розетки, яка має заземлення.

4.4. Персональний комп’ютер встановлюється на робочих місцях, на яких обладнанню забезпечується нормальне охолодження. Повітря з вентилятора охолодження персонального комп’ютера повинно мати вільний вихід. Встановлення персонального комп’ютера на робочому місці здійснює безпосередньо Адміністратор.

4.5. Забороняється пересувати ввімкнений системний блок.

4.6. Не дозволяється розміщувати персональний комп’ютер у місцях, де він не захищений від: — попадання на нього прямих сонячних променів, пилу; — механічних ударів, вібрацій, коливань та інших зовнішніх впливів; — впливу високочастотного випромінювання (поблизу трансформаторів, ліній високовольтних передач та ін.).

4.7. Не допускається перекриття вентиляційних отворів монітора, що знаходяться на верхній та бокових панелях.

4.8. Персональний комп’ютер повинен бути встановлений на міцній горизонтальній поверхні.

4.9. Забороняється встановлювати персональний комп’ютер у місцях, де існує небезпека потрапляння на нього води, а також поблизу опалювальних приладів.

4.10. У разі короткої перерви в роботі необхідно зберегти всі змінені впродовж останнього часу документи та зробити блокування персонального комп’ютера.

4.11. Для блокування персонального комп’ютера необхідно: — натиснути клавіші «CTRL» + «ALT» + «DEL»; — натиснути текстову кнопку «Блокировка». На екрані буде відображене діалогове вікно «Блокировка компьютера». Це означає, що персональний комп’ютер заблокований. Ніхто, крім Адміністратора та користувача, який заблокував персональний комп’ютер, не ввійде в систему та зможе мати доступ до файлів та програм.

4.12. Для розблокування персонального комп’ютера необхідно: — натиснути клавіші «CTRL» + «ALT» + «DEL»; — ввести пароль користувача; — натиснути кнопку «ОК».

5. Порядок роботи з персональним комп’ютером

5.1. Ввімкнення персонального комп’ютера

5.1.1. Для ввімкнення персонального комп’ютера необхідно: — ввімкнути ДБЖ; — ввімкнути кнопку живлення персонального комп’ютера; — у вікні «Вход в Windows» ввести ім’я користувача (система запам’ятовує останнє введене ім’я користувача) та пароль. Після завантаження операційної системи через декілька хвилин персональний комп’ютер буде готовий до роботи.

5.1.2. Забороняється передавати будь-кому відомості щодо імені користувача та його паролю для реєстрації в локальній мережі. 5.1.3. У разі необхідності зміни паролю користувача необхідно звернутися до Адміністратора.

5.2. Вимкнення персонального комп’ютера

5.2.1. Перед вимкненням персонального комп’ютера треба закінчити роботу всіх програм. Вимкнення персонального комп’ютера або натиснення кнопки «RESET» без закінчення роботи може призвести до втрати даних або порушення подальшого функціонування програмного забезпечення.

5.2.2. Для вимкнення персонального комп’ютера необхідно: — натиснути кнопку «Пуск» і вибрати команду «Завершение работы»; — у списку «Какое действие должен выполнить компьютер» вибрати «Завершение работы»; — натиснути кнопку «ОК».

5.2.3. Після вимкнення персонального комп’ютера необхідно обов’язково вимкнути ДБЖ.

5.3. Робота з документами

5.3.1. Файли з документами необхідно зберігати тільки в директорії, яку визначає Адміністратор (з метою коректної роботи режиму резервного копіювання документів з поточного персонального комп’ютера на сервер). Вказана директорія має бути розміщена не на системному розділі жорсткого диску.

5.3.2. Забороняється зберігати документи безпосередньо на робочому столі операційної системи Windows.

5.3.3. Забороняється працювати в режимі корегування документів, які знаходяться не на жорсткому диску персонального комп’ютера.

5.3.4. Обмін інформацією між робочими станціями в локальній мережі здійснюється тільки через директорію, яку визначає Адміністратор. Після використання файлів в цій директорії, вони повинні бути знищені.

5.3.5. Перед копіюванням або відкриттям будь-якого файла, який відсутній на жорсткому диску персонального комп’ютера, його необхідно перевірити на наявність вірусів за допомогою антивірусної програми.

5.3.6. Забороняється використовувати дискети або CD-диски, які мають ознаки фізичного пошкодження.

5.3.7. Щоденно необхідно робити резервне копіювання документів з поточного персонального комп’ютера на сервер. Алгоритм резервного копіювання документів визначає Адміністратор.

5.3.8. Забороняється робити на жорсткий диск копії файлів, які не мають безпосереднього відношення до характеру роботи користувача персонального комп’ютера.

5.3.9. Забороняється допускати до роботи за персональним комп’ютером сторонніх користувачів.

5.3.10. Забороняється проводити на неатестованому персональному комп’ютері обробку інформації, що містить державну таємницю та інформацію з обмеженим доступом.

5.3.11. Забороняється проводити інсталяцію додаткових програм без відома Адміністратора.

5.4. Перезавантаження персонального комп’ютера

5.4.1. У випадку некоректної роботи персонального комп’ютера необхідно закінчити роботу всіх програм та перезавантажити персональний комп’ютер.

5.4.2. Для перезавантаження персонального комп’ютера необхідно: — натиснути кнопку «Пуск» і вибрати команду «Завершение работы»; — у списку «Какое действие должен выполнить компьютер» вибрати «Перезагрузка»; — натиснути кнопку «ОК».

6. Догляд за персональним комп’ютером

6.1. Не встановлюйте персональний комп’ютер поблизу опалювальних пристроїв, а також бережіть від прямих сонячних променів.

6.2. Утримуйте персональний комп’ютер в чистоті, не допускайте накопичення пилу на поверхні. Оберігайте персональний комп’ютер від різких струсів та вологості.

6.3. Забороняється ставити на системний блок будь-які предмети.

полезный материал? Нажмите:




2020-11-20
Живая вода
другие статьи...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при использовании любых материалов сайта ссылка на источник обязательна
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100