На главную | Пишите нам | Поиск по сайту тел (063) 620-06-88 (другие) Укр | Рус | Eng   
Прибыли от использования патентов в мире возросли от 3 млрд долл. в 1982 году до 120 млрд долл. в 2003 году
  новости  ·  статьи  ·  услуги  ·  информация  ·  вопросы-ответы  ·  о Ващуке Я.П.  ·  контакты за сайт: 
×
Если вы заметили ошибку или опечатку, выделите мышкой текст, включающий
ошибку (всё или часть предложения/абзаца), и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.
×

Роялти, полученное плательщиком фиксированного сельскохозяйственного налога

2008-12-17
Ярослав Ващук

Питання: Підприємство займається насінництвом та селекцією сортів сої та є оригінатором сортів сої, зареєстрованих у Росії та Білорусі. Згідно із Законом N 3116-ХІІ з підприємствами, які мають намір вирощувати ці сорти, укладаються ліцензійні угоди, за якими має бути сплачено роялті за використання сортів. Як оподатковується роялті, отримане в іноземній валюті, якщо підприємство є платником фіксованого сільськогосподарського податку?


Відповідь: Відповідно до визначення, наведеного у п. 1.30 ст. 1 Закону N 334/94-ВР, роялті — платежі будь-якого виду, одержані як винагорода за користування або за надання права на користування будь-яким авторським правом на літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп’ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо чи телевізійного мовлення; за придбання будь-якого патенту, зареєстрованого знака на товари i послуги чи торгової марки, дизайну, секретного креслення, моделі, формули, процесу, права на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).

Не вважаються роялті платежі за отримання об’єктів власності, визначених у частині першій цього пункту, у володіння або розпорядження чи власність особи або якщо умови користування такими об’єктами власності надають право користувачу продати або відчужити іншим способом такий об’єкт власності або оприлюднити (розголосити) секретні креслення, моделі, формули, процеси, права на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау), за винятком випадків, коли таке оприлюднення (розголошування) є обов’язковим згідно із законодавством України.

Згідно з пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону N 334/94-ВР доходи від спільної діяльності та у вигляді дивідендів, отриманих від нерезидентів, процентів, роялті, володіння борговими вимогами, а також доходів від здійснення операцій лізингу (оренди) включаються до валового доходу платника податку.

Водночас у преамбулі Закону N 334/94-ВР зазначено, що дію цього Закону зупинено, за винятком пунктів 7.7, 7.8 ст. 7, пунктів 13.1, 13.2, 13.6 -13.8 ст. 13, для сільськогосподарських товаровиробників — платників фіксованого сільськогосподарського податку згідно із Законом N 320-XIV.

Враховуючи зазначене, платники фіксованого сільськогосподарського податку визначають суму податку, що підлягає сплаті до бюджету в порядку i розмірах, установлених Законом N 320-XIV.

Проте отримання роялті змінить суму загальних валових доходів платника податку та, відповідно, питому вагу доходу від реалізації сільськогосподарської продукції в загальній сумі валового доходу.

источник: Інтернет-сайт "ВЯПат"
полезный материал? Нажмите:




2020-11-20
Живая вода
другие статьи...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при использовании любых материалов сайта ссылка на источник обязательна
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100