Ольга ГЕРМАНОВА
Життя сучасного суспільства складно уявити без Інтернету. З одного боку, для багатьох він став потужним джерелом отримання інформації, спілкування й дозвілля. З іншого, стрімкий розвиток інформаційних технологій призвів до виникнення проблеми із захистом авторського права i суміжних прав. Адже розповсюдження творів через глобальну мережу не лише сприяє їх популяризації, а й збільшує можливості незаконного копіювання i використання авторських матеріалів.
На жаль, у вітчизняному законодавстві поки що відсутні нормативно-правові акти, що чітко регулюють діяльність в Інтернеті. Більше того, на міжнародному рівні, а саме у договорах Всесвітньої організації інтелектуальної власності про авторське право та про виконання i фонограми, які набрали чинності у 2002 р., авторське право в мережі Інтернет визначається опосередковано. В Законі України від 11.07.2001 р. № 2627-III «Про авторське право i суміжні права» також міститься аналогічне положення, згідно з яким автор має право розповсюджувати свої твори в такий спосіб, щоб публіка могла мати доступ до них у будь-якому місці та в будь-який час за власним вибором.
Проблема захисту авторського права в Інтернеті виникла ще й тому, що попри всі міжнародні конвенції та внутрішні законодавства держав, глобальна мережа має екстериторіальний характер, тобто доступ до неї з будь-якої країни світу не залежить від виконання урядом цієї країни правил міжнародних договорів. Отже, сьогодні Інтернет фактично став прекрасним щоденно поновлюваним джерелом для порушень у галузі інтелектуальної власності…
Повний текст статті на сторінці
сайту
источник:
Вісник податкової служби України
полезный материал? Нажмите:
|