На главную | Пишите нам | Поиск по сайту тел (063) 620-06-88 (другие) Укр | Рус | Eng   
Патентный поверенный даёт бесплатные консультации
  новости  ·  статьи  ·  услуги  ·  информация  ·  вопросы-ответы  ·  о Ващуке Я.П.  ·  контакты за сайт: 
×
Если вы заметили ошибку или опечатку, выделите мышкой текст, включающий
ошибку (всё или часть предложения/абзаца), и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.
×

Промышленный образец как произведение декоративно-прикладного искусства

2007-06-30
Васьковская Татьяна

Сучасний ринок товарів постійно поповнюється новими виробами як масового виробництва, так і за індивідуальними замовленнями. До таких виробів відносяться і твори декоративно-прикладного мистецтва (надалі — ДПМ), які постійно приваблюють споживачів.

В науковій літературі зазначено, що "декоративно-прикладне мистецтво" — це художньо-оформлені вироби побутового призначення [8]. До цієї категорії творів можна віднести великий перелік художніх виробів, які відрізняються за своїм призначенням, декоративним оформленням та якісними характеристиками. Декоративні вироби бувають різними і за своєю будовою — двомірні або тримірні, що перенесені на предмети побутового (практичного) користування.

Такі вироби як декоративний розпис, гончарні вироби, вироби ткацтва (ковдри), одяг (вишиванки), ювелірні прикраси є творами декоративно-прикладного мистецтва, але також можуть бути і промисловими зразками (в залежності від способу і кількості виготовлених зразків).

Метою даної статті є з’ясування питання, в яких випадках твори декоративно-прикладного мистецтва можуть отримати правову охорону в якості промислових зразків.

Обидва об’єкти охорони мають як спільні, так і розрізняльні риси. Промисловий зразок і твір ДПМ є нематеріальними благами, які створюються інтелектуальною діяльністю людини і втілюються в конкретні матеріальні об’єкти.

Поняття "промисловий зразок" включає в себе щось нове у художньо-конструктивному рішенні промислового виробу, що визначає його зовнішній вигляд та конкретні засоби реалізації творчого задуму.

Так, в статті 1 Закону України "Про охорону прав на промислові зразки" зазначено, що "промисловий зразок — результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання".

Сама назва "промисловий зразок" містить в собі посилання на те, що виріб повинен підлягати тиражуванню в промислових масштабах. Ця умова не буде дотримуватись, якщо створення виробу стане результатом високохудожнього декоративног...

 

Повний текст статті на сторінці сайту

полезный материал? Нажмите:




2020-11-20
Живая вода
другие статьи...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при использовании любых материалов сайта ссылка на источник обязательна
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100