Торговельна палата США наприкінці квітня опублікувала свій щорічний « Special 301 Report» — документ, що називає 46 країн з найбільш високим рівнем піратства. Сам «піратський рейтинг» складається із двох частин. У першу частину ( Priority Watch List) внесені країни, у яких положення найбільш розпачливе, і які перебувають під «посиленим спостереженням». Ті країни, за якими американські торговці спостерігають менш посилено, складають другу частину списку.
Цього року в піратський список потрапили Фінляндія, Чехія, Іспанія, Італія, Угорщина. В Priority Watch List виявилися Росія, Індонезія, Китай і Канада.
Варто відзначити, що середній показник піратства в країнах, що ввійшли в Priority Watch List — порядку 66%. За винятком Канади, тому що її показник — усього 33%. Фактично, рівень піратства в Канаді нижче, ніж у всіх інших згаданих у звіті 46 країнах
Канада потрапила в чорний список через те, що обіцяла вдосконалити заходи щодо захисту інтелектуальної власності, але так за кілька років нічого і не змінила. Канадська влада вже оголосила, що не будуть звертати увагу на американський звіт, тому що йому явно не вистачає об’єктивної бази й серйозного критичного аналізу.
Експерти думають, що внесення такої кількості країн у списки неблагонадійних і спроби спекулювати ними при спілкуванні з партнерами (а Канада є важливим партнером США) не роблять захисникам авторських прав великої честі.
Джерело: SecurityLab
корисний матеріал? Натисніть:
|