На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У США «індустрія копірайту» створює 5% ВВП, а інтелектуальна власність є головною статтею експорту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Ціна за плагіат

2007-02-26

Суд Київського райсуду м. Донецька виніс рішення про саму високу в Україні розплату за плагіат: 250 тис. грн. за порушення авторських прав, та 10 тис. грн. за нанесену моральну шкоду та судові витрати.

Таке рішення було прийняте судом за результатами розгляду позову, поданого в серпні 2006 року відомим донецьким журналістом і редактором донецького регіонального щотижневика "Криминал-Экспресс" Олександром Кучинським, який звинуватив творців скандальної книжки "Донецька мафія. Антологія" — Бориса Пенчука, Сергія Кузіна, Громадську організацію "Фонд "Антикорупция" в плагіаті. А саме у передруку в вищезгаданій книжці без згоди автора цілих глав (навіть збереглися фактичні та граматичні помилки ). Як стверджував позивач, виданням і поширенням вищезгаданої книжки були порушені "його особисті немайнові та майнові авторські права на твори "Хроніка донецького бандитизму", написану і видану в 2002 році, та "Антология заказного убийства", надруковану ще в 90-х роках .

В підтвердження обґрунтованості позову представник позивача, правова корпорація "Фаринник и Партнеры", надав суду докази, які були досліджені всебічно й об’єктивно. З боку ж відповідачів був обраний досить оригінальний метод захисту: на всі повістки з повідомленнями і запрошеннями на судові засідання вони надсилали всілякі прохання для перенесення слухань або просто не з’являлися у суді, воліючи коментувати ситуацію за допомогою різних прес-конференцій, прес-релізів та інших позасудових засобів.

Але неявка відповідачів у суд не стала приводом нескінченних перенесень слухань і 7 лютого цього року Київський райсуд м. Донецька заочно у повному обсязі задовольнив позов.

Кучинський припускає що плагіатори підуть далі і спробують оскаржити рішення суду, адже в якості забезпечення позову, судом було накладено арешт на майно Бориса Пінчука (дві квартири і автомобіль), але сподіватися на задовільні перспективи не приходиться, бо для цього треба довести, що Кубинський не є автором книг на які він посилається і претендує.


Журнал "Інтелектуальна власність"


корисний матеріал? Натисніть:
інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100