На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У світі діє понад 5,8 млн. патентів і кожний день подається 2 тис. патентних заявок, в Україні зареєстровано 86 тис. патентів на винаходи
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Можна торгувати товаром, який запатентований в іншій країні?

2012-04-01
Питання:

Якщо я збираюся торгувати товаром, який запатентований в іншій країні СНД, мені потрібно щось за це платити? Чи я можу в іншій країні продавати без проблем?Відповідь:

Якщо Ви купуєте товар у виробника-власника патенту, або з його дозволу, або у його офіційного дистриб'ютора, то перешкод для торгівлі цим товаром в Україні бути не повинно.

Діє так званий принцип "вичерпання прав", передбачений законодавством, згідно якого ввезення на територію країни, застосування, пропозицію про продаж, продаж, інше введення в цивільний оборот або зберігання з цією метою продукту, в якому використані винахід або корисна модель, або вироби, в якому використаний промисловий зразок, якщо цей продукт чи це виріб раніше були введені в цивільний оборот на території Україні патентовласником або іншою особою з дозволу патентовласника.

Звичайно, проблем у Вас не повинно бути за умови, що виробник, він же власник патенту в одній з країн СНД, вже ввозив або ввозить такий товар в Україну.
Інакше цілком можна потрапити в ситуацію, коли в Україну діє свій патент на таку ж або аналогічну продукцію, виданий на ім'я іншої особи.

За законом так бути не повинно, але трапляється всяке. Наприклад, нічого не заважає іншій особі (чим власник патенту в країні СНД), як і Вам, отримати власний патент на корисну модель щодо даного товару, якщо його можна описати конструктивними ознаками. Тоді власник цього патенту має право перешкоджати введенню в обіг продукції по патенту на території Україні. Тому правильно було б до початку продажів провести пошук на патентну чистоту цієї продукції на території Україні. Тобто, з'ясувати питання, чи не підпадає ця продукція (що містяться в ній технічні рішення) під дію патентів, виданих в Україні.

З цим пов'язаний і питання оплати, тому що з власником патенту Україна, якщо Ви будете купувати продукцію не в нього, а у третьої особи, або самі виробляти її, необхідно буде укладати ліцензійну угоду з відповідними платежами.корисний матеріал? Натисніть:
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2011
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100