На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Прибутки від використання патентів у світі зросли від 3 млрд дол. у 1982 році до 120 млрд дол. у 2003 році
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Права співавторів на комп’ютерну програму

2011-07-15
Питання:

Ми з партнером розробили програму для комп'ютера і зареєстрували її. Отримали свідоцтво, в якому вказано два правовласника. Зараз ми хочемо розійтися. Які права на програму має кожен з нас?

Ще питання - чи можливо внести дане ПО в статутний капітал організації, яку я хочу створити? Скільки приблизно коштує оцінка та юридичний супровід такого правочину (межі)?



Відповідь:

1. Щодо прав на програму кожного з правовласників можна керуватись посиланням ст.436 в Цивільному кодексі України № 435-IV від 16.01.2003 "1. Авторське право на твір, створений у співавторстві, належить співавторам спільно, незалежно від того, становить такий твір одне нерозривне ціле чи складається з частин, кожна з яких може мати й самостійне значення ... 3. Відносини між співавторами можуть буті визначені договором. У разі відсутності такого договору авторське право на твір здійснюється всіма співавторами спільно ". У випадку, коли виключне право на результат інтелектуальної діяльності належить кільком особам спільно, кожен з правовласників може використовувати такий результат чи такий засіб за своїм розсудом, якщо угодою між правовласниками не передбачено інше. Взаємовідносини осіб, яким виключне право належить спільно, визначаються угодою між ними. Доходи від спільного використання результату інтелектуальної діяльності розподіляються між усіма правовласниками порівну, якщо угодою між ними не передбачено інше. Розпорядження виключним правом на результат інтелектуальної діяльності здійснюється правовласниками спільно.

2. Оскільки згідно з цією нормою кожен з правовласників може використовувати програму на свій розсуд, то ніщо не заважає Вам внести дане ПО в статутний капітал організації, яку Ви хочете створити. Оцінку ПО доцільно доручити сертифікованому з даної тематики (в області ІВ) оцінювача, поставивши перед ним конкретні завдання.



Програма для комп'ютера

Реєстрація ПО

Співавторство

корисний матеріал? Натисніть:

групи: Комп’ютерні програми і бази даних; реєстрація прав
теги: реєстрація; договір; комп'ютерні технології




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2011
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100