На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Прибутки від використання патентів у світі зросли від 3 млрд дол. у 1982 році до 120 млрд дол. у 2003 році
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як поступити із ліцензійними договорами при реорганізації ліцензіара?

2011-03-10
Питання:

Допоможіть розібратися в наступній ситуації. Є компанія-правовласник товарних знаків. Вона передає невиключне право користування цими знаками двом іншим компаніям. Ліцензійні договори зареєстровані в Укрпатенті. Зараз виникає ситуація, коли правовласник реорганізується у формі приєднання до однієї з компаній-ліцензіатів. Які дії правовласник повинен почати, щоб не втратити права на знаки? Чи повинен бути укладений договір передачі права чи це буде регулюватися договором про приєднання? Або ще якимсь способом? Які документи треба подавати в Укрпатент? І що буде з договором, укладеним з іншим ліцензіатом?




Відповідь:

1. На мій погляд, краще поступитися правом на знаки новому власникові. При цьому потрібна буде згода на це другої компанії-ліцензіата, інакше Держдепартамент, який відповідно до "Інструкція про подання, розгляд, публікацію та внесення до реєстрів відомостей про передачу права власності на знак для товарів і послуг та видачу ліцензії на використання знака (міжнародного знака) для товарів і послуг", затвер. наказом МОН України від 03.08.2001 № 576, реєструє договори про передачу права і ліцензійні договори на використання знаків, не буде реєструвати передачу права на знаки при обтяженні їх ліцензіями. Згода нового власника, на мій погляд, не обов’язково, оскільки саме він надбаває знаки. Однак це необхідно буде вказати хоча б у супровідному листі.

2. Відносно іншого договору (первісного власника-ліцензіара із другим ліцензіатом), то після поступки знаків новому власникові (першому ліцензіатові) доцільно зареєструвати в Держдепартаменті зміни до цього договору, оскільки зміна однієї зі сторін у договорі є істотною його умовою.

3. Можна також зареєструвати новий договір між другим ліцензіаром і новим власником, для чого розірвати за згодою обох сторін первісний договір. Це потрібно зробити до того моменту, коли де-юре первісний власник не припинить існування, тобто буде мати право підписати цей договір і скріпити його печаткою.




ЛІЦЕНЗІЙНИЙ ДОГОВІР
ЛІКВІДАЦІЯ ЛІЦЕНЗІАРА
РЕЄСТРАЦІЯ ЛІЦЕНЗІЙ

корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; передача прав
теги: торговельна марка; реєстрація; договір; ліцензія; Україна




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100