На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
«Венчурний бізнес — це коли інвестуються 10 компаній, з них половина стає банкрутами, у трьох ви повертаєте свої інвестиції, одна дає 10-кратне зростання й у ще одній компанії прибуток в 100 разів перевищує вкладення» — Тім Дрейпер
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як запатентувати оригінальне дизайнерське рішення для інтер'єру і екстер'єру ресторану?

2010-12-21
Питання:

Я хотів би запатентувати оригінальне дизайнерське рішення для інтер'єру і екстер'єру ресторану. По суті, це поєднання вже розробленого технічного пристрою з вікнами приміщення для демонстрації потрібних даних. Подібного я ще ніде не зустрічав і мені поки не хотілося б, що б це хтось повторив.

Підкажіть, будь ласка, в моєму випадку потрібно реєструвати патент на промислові зразки або на корисну модель? Для грамотної реєстрації патенту мені треба спочатку реалізовувати цей дизайн в ресторані або достатньо його грамотно описати?

При можливому продажу ліцензії іншим ресторанам на використання цього патенту як мені правильно скласти угоду, щоб отримувати дохід? Адже дуже важко довести, що саме моє дизайнерське рішення призвело відвідувачів до них. З чого брати відсоток у цьому випадку?

І останнє запитання: це дизайнерське рішення є актуальним також для фітнес-центрів і готелів. Ці всі місця можливого використання також потрібно відобразити у формулі патенту, або достатньо обійтися загальними описами?



Відповідь:

Вважаю, що у Вашому випадку правильніше було б захищати дизайн приміщення патентами на промислові зразки.

Швидше за все, інший вид патентів Вам просто не підійде, тому що патенти на винахід або корисну модель захищають конструктивні чи технологічні рішення, що не відображають новизну інтер'єру і екстер'єру приміщення.

Труднощі в тому, щоб захистити інтер'єр мінімальною кількістю патентів, тому що при спробі патентування дизайну приміщення в цілому важко захистити від запозичення окремих дизайнерських рішень або копіювання окремих або групи предметів. При спробі переслідування порушника він буде доводити, що не порушив патент, тому що дизайн приміщення в цілому в нього інший, ніж відображено в патенті.

У той же час, патентування кожного з оригінальних предметів дизайну відніме занадто великі кошти.

Тому можливо піти шляхом комбінування загального і вказівки в патенті (патентах) різних варіантів дизайну, або поєднання цілого і частини (групи), тому що кількість їх в патенті не обмежена. Таким чином можна буде охопити максимальну кількість варіантів виконання композиції в цілому і окремих груп предметів.

Для отримання патенту не обов’язково попередньо реалізувати дизайн в ресторані. Цілком достатньо в заявці на патент представити фотографії з макету інтер'єру чи навіть його ескізи (фото з ескізів) в об'ємному зображенні.

Ліцензійна угода - предмет домовленості сторін (ліцензіара і ліцензіата), тому доводити ефективність дизайнерського рішення не бачу сенсу. Ваше право як власника патенту пропонувати умови покупцеві ліцензії, а його право - погоджуватися чи ні з цими умовами, або пропонувати свої умови. Згадайте класичну фразу з "12 стільців" про те, що "згода є продукт при повному непротивленню сторін".

Оцініть ефективність дизайну, можливий приплив відвідувачів, а відповідно додатковий дохід, виходячи з чого можна прикинути і вартість ліцензії. У ліцензійному договорі можна передбачити оплату або у вигляді роялті (періодичних відрахувань у вигляді відсотка від прибутку, доходу, кількості відвідувачів та ін.), або у вигляді паушальних (фіксованих) платежів, незалежно від доходу ліцензіата. Вважаю, що все можна порахувати. У будь-якому випадку, Вам немає резону давати ліцензію на занадто великий термін, щоб можна було гнучко підійти до взаєморозрахунків з ліцензіатом.

І остання відповідь на Ваш останнє питання. У формулі (сукупності ознак), зазначеної в заявці на патент, доцільно узагальнити призначення об'єкта дизайну, а в описі вказати на його можливе використання як інтер'єр ресторану, кафе, готелі, фітнес-центру і т.д., щоб не звужувати необґрунтовано обсяг захисту.



корисний матеріал? Натисніть:

групи: Промислові зразки; реєстрація прав; передача прав; Інноваційна діяльність; методика навчання; Статті Ярослава Ващука
теги: винахід; корисна модель; реєстрація; заявка; договір; ліцензія; фотографія; дизайн




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100