На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
«Венчурний бізнес — це коли інвестуються 10 компаній, з них половина стає банкрутами, у трьох ви повертаєте свої інвестиції, одна дає 10-кратне зростання й у ще одній компанії прибуток в 100 разів перевищує вкладення» — Тім Дрейпер
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Виплата винагороди автору винаходу

2015-05-17
Питання:

Патентовласником є єдиний автор винаходу і інша фізособа. Друга фізособа приступила до самостійного використання винаходу (виробництва та продажу) без узгодження з автором. При подачі заявки на патент письмового договору між патентовласниками не було укладено. Немає і до теперішнього часу. Як автору отримати належну винагороду і як визначити її розмір?



Відповідь:

Як можна зрозуміти, у патента два власника, один з яких також і автор (єдиний).

У цій ситуації відповідно до закону кожен з власників (патентовласників) незалежно від іншого може вводити патент в цивільний оборот, самостійно отримуючи прибуток від такого використання.

Однак це не позбавляє кожного з власників, що використовують патент, обов'язку виплачувати винагороду авторам патенту. Тому в даному випадку власник, який використовує патент, повинен виплачувати автору саме авторську винагороду (а не ділитися прибутком), у вигляді певного відсотка від прибутку, одержуваного від використання патенту.

Розмір такої винагороди визначається угодою сторін, а за відсутності такої угоди - судом.

Суд визначить і розмір винагороди, якщо сторонам не вдасться дійти згоди з цього питання.

Оскільки законом розмір авторської винагороди за використання патенту не визначений, суд може вдатися до висновку експерта-оцінювача, а також врахувати обсяг випуску продукції по патенту, понесені витрати, прибуток та інші показники.

Попередньо можна орієнтуватися на застосовувану до службових патентів цифру 10% від прибутку, одержуваної від використання патенту, але конкретний розмір винагороди визначить суд з урахуванням всіх наявних даних.



корисний матеріал? Натисніть:




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100