На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
«Венчурний бізнес — це коли інвестуються 10 компаній, з них половина стає банкрутами, у трьох ви повертаєте свої інвестиції, одна дає 10-кратне зростання й у ще одній компанії прибуток в 100 разів перевищує вкладення» — Тім Дрейпер
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Хто є власником комп’ютерної програми розробник чи замовник?

2013-10-28
Питання:

Мій колишній напарник створив комп’ютерну програму за розробленим мною проектом. Я також фінансував цей продукт. Чи є я в цьому випадку співавтором такої програми? І чи може напарник при патентуванні отримати виняткові авторські права?Відповідь:

Згідно Закону "Про авторське право і суміжні права" автором визнається фізична особа, в результаті творчої діяльності якої вона створена. Тобто, якщо Ви не брали творчої участі у створенні програми, то строго за законом не є її автором. Це не заважає Вам бути її власником (правовласником), оскільки Ви фінансували її створення. При цьому Вам будуть належати всі майнові права (випуск у світ, відтворення, розповсюдження, модифікація та ін.)

У заявці на реєстрацію авторського права на програму, яка подається до Державної служби інтелектуальної власності України, потрібно буде вказати Вас як правовласника, а автора - у відповідній графі саме як автора програми. У той же час можливо і спільне (Вами і автором) володіння майновими правами на програму, якщо автор буде на цьому наполягати. Це є предметом Ваших домовленостей з автором, які краще висловити письмово у вигляді угоди.

Ми готові допомогти Вам як в частині реєстрації авторського права на програму в Держслужбі, так і написанні угоди з автором.

Вартість реєстрації авторського права на програму (номінальний термін - 2 міс.) становить 200-250 дол. США (з урахуванням держмита).

Додаю файл з переліком відомостей, необхідних для підготовки матеріалів до реєстрації.корисний матеріал? Натисніть:
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2011
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100